Dortmundes «Borussia» un PSG futbolisti sasniedz Čempionu līgas pusfinālu

Dortmundes "Borussia" otrdien savā laukumā UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē izcīnīja uzvaru un iekļuva pusfinālā. Parīzes "Saint-Germain" (PSG) otrdien svinēja uzvaru ceturtdaļfināla atbildes mačā Barselonā un iekļuva pusfinālā.

Dortmundes "Borussia" ar 4:2 pārspēja Madrides "Atletico", divu spēļu summā uzvarot ar 5:4.

Sešu minūšu laikā pirmā puslaika nogalē mājinieki ar Juliana Brandta un Iena Mātsena vārtiem panāca 2:0. 16 minūšu laikā viesi otrā puslaika sākumā atspēlējās. Vispirms bumbu savos vārtos raidīja Matss Hummelss, bet 64. minūtē vārtus guva Anhels Korrea.

Vēl divi mājinieku gūtie vārti četru minūšu laikā 74. minūtē pēc Niklasa Fillkruga un Marsela Zabicera "goliem" ļāva "Borussia" panākt 4:2.

PSG viesos ar 4:1 guva panākumu pārspēja "Barcelona", divu maču summā uzvarot ar 6:4.

12. minūtē pēc 16 gadus vecā Lamina Jamala piespēles mājiniekus vadībā izvirzīja Rafinja, taču mājinieku izredzes samazināja Ronalda Arauho sarkanā kartīte 29. minūtē. Pievēršot vairāk uzmanības aizsardzībai, 34. minūtē "Barcelona" veica maiņu, uzbrucēja Jamala vietā laukumā laižot aizsargu Injigo Martinesu.

Rezultātu PSG izlīdzināja 40. minūtē, kad pēc Bradleja Barkolā piespēles vārtus guva Usmans Dembelē – 1:1.

PSG uzvaru izcīnīja otrajā puslaikā, 54. minūtē pēc Ašrafa Hakimi piespēles vārtus gūstot Vitinjam un 61. minūtē 11 metru sitienu realizējot Kilianam Mbapē. Mbapē bumbu raidīja vārtu kreisajā apakšējā stūrī, līdz kuram neizdevās aizsniegties Barselonas kluba vārtsargam Markam Andre ter Stegenam.

56. minūtē par neatrašanos savā vietā sarkano kartīti nopelnīja arī mājinieku treneris Šavi Ernandess.

89. minūtē jautājumu par uzvarētāju atrisināja Mbapē, pie viņa soda laukumā atlēkušo bumbu raidot vārtu labajā apakšējā stūrī – 4:1.

Pusfinālā PSG būs jātiekas ar Dortmundes "Borussia".

Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā.

Fināls 1. jūnijā notiks Vemblija stadionā Londonā.

Pagājušajā sezonā par Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Mančestras "City", kas Stambulā ar 1:0 pārspēja Itālijas klubu Milānas "Inter", pirmo reizi uzvarot šajās sacensībās.