Nebijis pavērsiens Latvijas florbolā - jaunie līderi dodas meklēt laimi ārzemēs

Arvien tuvāk nāk rudens, kas iezīmē jaunās sezonas sākumu daudzos sporta veidos, tostarp florbolā. Vasara Latvijas florbolā aizvadīta relatīvi mierīgi, taču, kā parasti, arī mierīgā vasarā ir kāds izņēmums, proti, trīs virslīgas klubi šķīrušies no saviem gados ļoti jaunajiem līderiem, kuri devušies izmēģināt laimi ārzemēs. Latvijas florbolistiem iepriekš pārmesta palikšana mājās, bet jaunā tendence varētu dot pozitīvu grūdienu attīstībai gan pašiem spēlētājiem, gan nacionālajai izlasei.

Vasara Latvijas florbolā pagājusi salīdzinoši klusi, tomēr tā paliks atmiņā ar vairākām zīmīgām spēlētāju pārejām – valstsvienības trīs jaunie spēlētāji Klāvs Jansons, Pēteris Trekše un Jānis Ragovskis devušies spēlēt uz Somiju.

Jaunie Latvijas florbolisti noskata ārzemju klubusMāris Bergs

  Lai arī Latvijas florbolistu došanās leģionāru gaitās pats par sevi nav nekas īpašs un nereti ir piedzīvots arī iepriekš, trīs tik meistarīgu un arī gados jaunu spēlētāju pārcelšanās prom uz ārzemēm vienā vasarā gan ir neierasta parādība.
   

  Parasti mūsu florbolisti dodas prom, kad uzspēlējuši vairākos pasaules čempionātos, iekrājuši pieredzi pieaugušo sportā un sasnieguši zināmu briedumu.

  Šoreiz tā gluži nav - Cēsu florbola audzēknis Trekše šajā kompānijā ir vecākais, viņam pavasarī apritēja 20 gadi, savukārt jaunākajam - Klāvam Jansonam - tikai septembrī paliks 19. Ragovskis spēlēs Somijas spēcīgākās līgas komandā "Edustus", bet abi pārējie dosies uz klubu "Koovee" Somijas otrajā spēcīgākajā līgā un spēlēs Latvijas izlases trenera Arto Rīhimeki vadībā. Latvijas valstsvienības kapteinis Artis Raitums, kurš pats vairākas sezonas pavadīja Somijā, domā, ka spēlēšana ārzemēs jaunos spēlētājus piespiedīs vēl vairāk strādāt savai attīstībai un individuālam progresam.

  Latviešu spēlētāju īpašības novērtē arī lielas konkurences apstākļos, turklāt tas mudina neapstāties izaugsmē, paskaidroja Raitums. 

  Visi trīs jaunie leģionāri sevi jau paspējuši apliecināt izlases rindās.

  Trekše nacionālajā izlasē pasaules čempionātā debitēja 17 gadu vecumā 2016. gada beigās Rīgā, bet aizvadītajā ziemā viņš jau bija viens no valstsvienības līderiem. Arī Jansons pagājušā gada pasaules čempionātā nodemonstrēja savas prasmes uzbrukuma realizācijā, savukārt Ragovskis uz pasaules čempionātu neaizbrauca tikai traumas dēļ. Talsenieks iepriekš izlasē spēlēja pasaules čempionāta kvalifikācijā, 18 gadu vecumā spēlējot izlases pirmajā aizsargu pārī.

  Latvijas Florbola savienības vadītājs Ilvis Pētersons ir priecīgs, ka florbolistu trio slīpēs meistarību ārzemēs, jo izlasei ilgtermiņā tas noteikti nāks par labu. Viņš sagaida, ka drīzumā uz ārzemēm varētu pārcelties vēl kādi florbolisti, kas varētu spēlēt, piemēram, Šveicē.

  Florbolistu trio pārstāvētie klubi pilnīgi noteikti ir zaudētāji īstermiņā, ja raugāmies gaidāmās sezonas virzienā.

  Jansons Ķekavā un Trekše Cēsīs bija savu klubu rezultatīvākie spēlētāji, savukārt Ragovskis Talsos bija trešais ražīgākais punktu guvējs. Pienācīgu aizvietotāju atrast  izdevies tikai Cēsu "Lekringam", kur produktīvo Trekši aizstās Andris Rajeckis, kurš atgriezies mājās no Šveices.

  Tomēr ilgtermiņa aina ir nedaudz citāda –

  Latvijas florbolā netrūkst gadījumu, kad spēlētāji pēc vairākiem gadiem ārzemēs atgriežas mājās, kļūstot par savu klubu neapšaubāmiem līderiem un trenējot jauno paaudzi. Skaidrs, ka arī šie spēlētāji kādreiz atgriezīsies Latvijas čempionātā.

  Talsu kluba spēlējošais treneris Artis Raitums gan cer, ka atpakaļ savā klubā viņš Ragovski tik drīz neredzēs. Raitums sagaida, ka Ragovskis nostabilizēsies jaunajā klubā un spēs kļūt par vienu no komandas līderiem. 

  Līdzīgi intervijās izteikušies arī citu klubu pārstāvji, sakot, ka spēlējot mājās, kādā brīdī var iestāties stagnēšana, savukārt ārzemēs neviens neko nedāvinās un vieta laukumā būs jāizcīna pašam. Tas ilgtermiņā, protams, nāk par labu gan spēlētājam, gan klubam, kurā florbolists pēc tam atgriežas.

  Pašu mājās jaunā florbola sezona sāksies septembra vidū, savukārt visus labākos spēlētājus, tostarp tos, kas devušies leģionāru gaitās, varēs vērot janvāra pašā izskaņā, kad Liepājā notiks pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Florbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti