Florbols

Latvijas florbola čempionāta fināls "Talsu NSS/Krauzers" - FS "Masters/Ulbroka". Intervija ar Andri Pīlupu pēc spēles

Florbols

Latvijas čempionāta fināls florbolā

Latvijas florbola čempionāta fināla "Talsu NSS/Krauzers" - FS "Masters/Ulbroka" epizodes

FS «Masters/Ulbroka» florbolisti trešo reizi izcīna Latvijas čempionu laurus. Spilgtākie mirkļi

FS "Masters/Ulbroka" florbolisti sestdien "Arēnā Rīga" ar 6:2 finālspēlē uzvarēja "Talsu NSS/Krauzers" un trešo reizi kluba vēsturē kļuva par Latvijas čempioniem.

Titula ieguvējus noteica vienā visu izšķirošajā finālspēlē, kurā divus vārtus uzvarētājiem guva Kevins Šmits. Par vērtīgāko spēlētāju finālā uzvarētājiem nosauca Tomu Bitmani.

Izšķirošo pārsvaru čempioni ieguva pēdējā trešdaļā, ko sāka ar vienu vārtu pārsvaru (3:2). Līdz trešā perioda vidum ulbrokieši jau bija vadībā ar 5:2, nostiprinot izredzes pievienot vēl vienas zelta godalgas 2017. un 2018. gadā iegūtajiem tituliem.

FS "Masters/Ulbroka" saņem čempionu kausu

FS "Masters/Ulbroka" pirmo trešdaļu noslēdza ar vienu vārtu pārsvaru 2:1. Talsenieki spēja rezultātā panākt līdzsvaru, bet arī nākamajā pārtraukumā ar vienu vārtu pārsvaru devās FS "Masters/Ulbroka".

"Talsu NSS/Krauzers" atklāj rezultātu

Artis Raitums pirmās trešdaļas vidū saņēma teicamu piespēli vārtu priekšā un izvirzīja talseniekus vadībā.

FS "Masters/Ulbroka" panāk izlīdzinājumu

Līdzīgā situācijā Toms Bitmanis 17. minūtē no vārtu priekšas raidīja bumbiņu Talsu komandas cietoksnī un atjaunoja neizšķirtu - 1:1.

Ulbrokas komanda pārņem vadību

Divas minūtes pirms pārtraukuma mērķi sasniedza Krišjāņa Krēmera metiens no vidējas distances, ļaujot ulbrokiešiem pārņemt vadību.

Saruna ar Tomu Bitmani

Bitmanis pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka komanda reklāmas pauzē atguvās no stresa, un turpmāk spēle jau sekmējās labāk. Pēc pārtraukuma jāturpina vēl jaudīgāk un jāiet uz uzvaru, piebilda Bitmanis.

Talsu komanda gūst savus otros vārtus

Pēc pārtraukuma Talsu komanda atguvās un Toms Akmeņlauks atrada bumbiņai ceļu vārtu tuvajā stūrī, panākot Talsu komandai neizšķirtu 2:2.

Ulbrokas komanda nodrošina 3:2 pārsvaru

Talsenieku kļūda savā vārtu priekšā ļāva Ulbrokas komandai tikt pie laba metiena no distances, ko nekavējās izmantot Kevins Šmits, trāpot vārtu augšējā stūrī. Atlikušajās četrarpus minūtēs līdz otrās trešdaļas beigām rezultāts vairs nemainījās, bet tuvāk vēl vienam vārtu guvumam bija ulbrokieši.

Saruna ar Tomu Akmeņlauku

Akmeņlauks otrajā pārtraukumā pastāstīja, ka Talsu komanda pirmajā trešdaļā lielajā arēnā bija sabijusies, bet otrajā periodā spēle tika organizēta jau labāk. Talsu vienībai pozitīvam rezultātam būs jāspēj izmantot savas iespējas, uzsvēra Akmeņlauks.

Ulbrokas komanda iemet ceturtos vārtus

Pēdējās trešdaļas otrajā minūtē sarkano kartīti par uztriekšanos pretinieku vārtsargam nopelnīja Andrejs Šķerbergs, atstājot Talsu komandu uz četrām minūtēm mazākumā. Ulbrokas vienības ilgstošus uzbrukumus ar brīvu metienu noslēdza Edijs Šenbergs, panākot 4:2.

Ulbrokas vienības pārsvars sasniedz 5:2

Tuvojoties pēdējās trešdaļas vidum, trīs vārtu pārsvaru Ulbrokai nodrošināja uzbrukumam pie vārtu tālā stūra veiksmīgi pieslēdzies Rūdolfs Vilmanis.

Kevins Šmits gūst savus otros vārtus

Izredzes talseniekiem izglābties trīs minūtes pirms mača beigām kliedēja Šmits, no distances raidot bumbiņu zem vārtu pārliktņa.

Saruna ar Andri Pīlupu pēc spēles

Čempionu galvenais treneris Andris Pīlups pēc komandas triumfa uzsvēra, ka uzvarēt finālā nebūt nav viegli, bet izdevās cieši nospēlēt aizsardzībā un pēdējā trešdaļā rezultatīvi nospēlēt uzbrukumā. Uzvara ir jāizbauda un jānovērtē, sacīja par panākumu gandarītais treneris.

Saruna ar Rolandu Kovaļevski

FS "Masters/Ulbroka" spēlētājs Rolands Kovaļevskis pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka viena finālspēle ir gluži kā monētas mešana, un viss varēja pagriezties uz jebkuru pusi. Par būtisku faktoru cīņas gaitā Kovaļevskis nosauca pretinieku sarkano kartīti, jo talsenieki, cīnoties aizsardzībā, patērēja daudz spēka.

Saruna ar Andri Pīlupu pirms spēles

FS "Masters/Ulbroka" galvenais treneris Andris Pīlups pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka par kluba līdzšinējiem diviem tituliem ir prieks, bet kopš tā laika ir nomainījies gandrīz viss sastāvs. Svarīgs faktors būs spēle nevienādos sastāvos, lai neļautu talseniekiem apliecināt prasmes vairākuma izspēlē, uzsvēra Pīlups.

Saruna ar Arti Raitumu

Savukārt "Talsu NSS/Krauzers" spēlējošais treneris Artis Raitums atzina, ka grūti prognozēt, kas notiks spēlē, bet komanda ir gatava cīnīties par zeltu. Abām komandām ir atšķirīga spēles taktika, un tikai cīņas gaita parādīs, kā risināsies notikumi laukumā, piebilda Raitums.

Pusfinālos FS "Masters/Ulbroka" ar 4:1 sērijā pārspēja "FBK Valmiera/Betsafe", savukārt Talsu komanda cīņā līdz četrām uzvarām ar 4:2 bija pārāka par "Lekringu".

Cēsu "Lekrings" uzvar spēlē par bronzu

Bronzas medaļas sestdien Rīgā izcīnīja Cēsu "Lekrings", spēlē par 3. vietu ar 8:1 pārspējot "Valmiera/Betsafe" florbolistus.

NND/RJTC florbolistes izcīna zelta medaļas sievietēm

Sievietēm par valsts čempionēm kļuva NND/RJTC florbolistes, kuras finālā ar 7:4 uzveica Kocēnu "Rubeni". Bronzas medaļas dāmām jau ceturtdien ieguva Cēsu "Lekrings" ar uzvaru 10:5 pār "Ķekavu".