Latvijas florbolisti piekto reizi finišē labāko pieciniekā pasaules čempionātā

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība svētdien Prāgā spēlē par 5.vietu ar 5:3 uzvarēja Vācijas izlasi un piekto reizi pasaules čempionātā finišēja labāko pieciniekā, atkārtojot savu labāko sasniegumu pasaules meistarsacīkstēs.

Pa diviem vārtiem uzvarētājiem guva Rolands Kovaļevskis un Toms Akmeņlauks, kā arī izcēlās veterāns Atis Blinds. Divu vārtu pārsvaru pirmajā periodā Latvijai nodrošināja Kovaļevskis un Akmeņlauks. Vēl viens Kovaļevska trāpījums un Blinda precīzs metiens otrajā trešdaļā ļāva panākt jau 4:0, pirms pie vārtu guvuma tika arī Vācijas izlase.

Intervija ar izlases treneri Ingu Laiviņu

Valstsvienības treneris Ingus Laiviņš telefonintervijā Latvijas Televīzijā pēc mača uzsvēra, ka bija jārevanšējas Vācijai par zaudējumu grupas kārtā. Ja Latvijas izlase būtu efektīvāk izmantojusi savas iespējas, izpaliktu arī lieka spriedze mača galotnē, piebilda treneris.

Latvijas izlase realizē skaitlisko pārsvaru

Kovaļevskis ar metienu tukšā vārtu stūrī 7.minūtē noslēdza vairākuma izspēli, atklājot rezultātu.

Toms Akmeņlauks panāk 2:0

Savukārt Akmeņlauks individuālā izrāvienā 12.minūtē pārsvaru divkāršoja.

Rolands Kovaļevskis gūst trešos vārtus spēlē

Individuālu meistarību otrās trešdaļas sākumā apliecināja Kovaļevskis, trešo reizi pārspējot pretinieku vārtsargu Mīki Dīci.

Atis Blinds nodrošina 4:0 pārsvaru

Nepilnas trīs minūtes vēlāk Blinds ar metienu no distances padarīja Latvijas izlases pārsvaru vēl pārliecinošāku. Līdz pārtraukumam pārsvars gan saruka uz pusi, jo vācieši ar diviem gūtiem vārtiem atgrieza spēlē intrigu.

Toms Akmeņlauks trāpa tukšos vārtos

Nespējot samazināt rezultāta starpību, tuvojoties spēles beigām, vācieši aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, ko izmantoja latvieši. Bumbiņu tukšos vārtos divarpus minūtes pirms beigu svilpes raidīja Akmeņlauks. Vācijas izlase vēl spēja rezultāta starpību samazināt, bet cīņas iznākums bija skaidrs.

Spēles par 5.vietu apskats
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Abas komandas jau tikās grupas kārtā, kur uzvaru guva Vācija

Latvijas izlase iepriekš grupā arī piekāpās Šveices valstsvienībai un uzveica čehus, bet ceturtdaļfinālā bez ierunām atzina favorītu zviedru pārākumu. Savukārt pusfinālā par 5.vietu tika pārspēti norvēģi

Līdz šim 5.vietā pasaules čempionātu Latvijas valstsvienībai bija izdevies noslēgt 2006., 2008. un 2010.gadā, kā arī 2014.gadā.

Cīņā par čempionu titulu plkst. 16.50 pēc Latvijas laika laukumā dosies pašreizējie titula īpašnieki somi un viņu galvenie konkurenti Zviedrijas florbolisti. Spēli par zelta medaļām tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.