Latvijas florbola valstsvienība Prāgā pēdējā Pasaules čempionāta grupu turnīra mačā ar 4:5 piekāpās Vācijas izlasei. Zaudējums mūsu florbolistiem liks izslēgšanas turnīru sākt ar astotdaļfinālu.

Divus vārtus Latvijas labā guva Edžus Ceriņš, bet pa reizei trāpīgi bija Toms Bitmanis un Atis Blinds, kas tika atzīts par mača labāko spēlētāju Latvijas rindās.

Latvijas izlase A apakšgrupā ieņems trešo vai ceturto vietu, kas tiks izšķirta pēc Šveices un Čehijas mača otrdien.

Spēles iesākumā Latvija nonāca iedzinējos, taču labā latviešu aizsardzība liedza pretiniekiem atklāt vārtus. Spēles devītajā Bitmanis pa labo malu izlauzās uz vārtu priekšu un raidīja bumbiņu virs vārtsarga pleca tālajā vārtu stūrī, atklājot rezultātu.

Bitmanis atklāj rezultātu

Trešdaļas vidū otro iespēju spēlēt vairākumā izcīnīja vācieši. Iesākumā Latvijas spēlētāji braši aizsargājās, tomēr beigās Vācijas izlasei izdevās rezultātu izlīdzināt.

Vācija panāk 1:1

Atlikušajā laikā abas komandas paspēja izveidot pa kādai bīstamai epizodei, līdz pieredzējušais Atis Blinds pēdējā minūtē guva tā saucamos vārtus ģērbtuvē.

Blinds atgūst vadību Latvijas izlasei

Otro trešdaļu labāk iesāka vācieši, kas vairāk kontrolēja bumbiņu. Latvijas izlase prata savus vārtus nosargāt un pakāpeniski izlīdzināt spēles gaitu.

Trešdaļas vidū pirmos vārtus čempionātā guva Ceriņš, pirmo reizi spēlē Latviju izvirzot vadībā ar divu punktu pārsvaru.

Ceriņš dubulto Latvijas pārsvaru

Līdz trešdaļas beigām Latvijas florbolisti prata izveidot vēl vairākus bīstamus momentus pie Vācijas vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs, Latvijas izlasei pēdējās 20 minūtes sākot ar divu punktu pārsvaru.

Pēdējā trešdaļa iesākās abām vienībām spēlējot četratā. Šoreiz tas nepalīdzējā komandām gūt vārtus.

Kad trešajā trešdaļā bija spēlētas vien 2 minūtes un 45 sekundes vācieši prata vēlreiz bumbiņu nogādāt Latvijas vārtos, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Vācijas izlase samazina deficītu līdz minimumam

Arī tupinājums bija neveiksmīgs latviešiem, jo jau pēc pāris minūtēm tika atgriezts līdzsvars uz tablo.

Vācieši izlīdzina rezultātu

Pie trim gūtajiem vārtiem vācieši neapstājās un turpināja aktīvi spēlēt abos laukumu galos. Spēles iniciatīva pārliecinoši bija pārgājusi Vācijas pusē, kad viņi trešdaļas devītajā minūtē pirmo reizi izvirzījās vadībā.

Pirmo reizi vadībā izvirzās Vācija

Trešdaļas otrajā daļā Latvijas florbolisti visiem spēkiem metās uz priekšu, vairākas reizes bīstami apdraudot Vācijas vārtus. Drīz vien Ceriņš guva savus otros vārtus, izlīdzinot rezultātu.

Ceriņš panāk 4:4

Latvijas prieki bija īsi, jo drīz vien Vācija atjaunoja vadību.

Uzvaras vārtus gūst vācieši

Atlikušās divas minūtes Latvijas florbolisti spēlēja ar tukšiem vārtiem, taču rezultāts palika nemainīgs, Vācijai tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.

Intervija ar Aināru Juškēviču

Inga Laiviņa komentārs pēc spēles

Pirmajās divās grupu turnīra spēlēs Latvijas spēlētāji ar 3:7 zaudēja Šveicei, bet ar 4:3 pieveica spēcīgos mājiniekus čehus.

Latvija tieka uzskatīta par mača favorītiem pret Vāciju, kas līdz šim piedzīvojusi divas neveiksmes.

Latvijas izlase Pasaules čempionātu aizvada A apakšgrupā. Divas spēcīgākās grupas vienības uzreiz iekļūst turnīra ceturtdaļfinālā, bet atlikušās izslēgšanas spēles sāks ar astotdaļfinālu.