Latvijas florbolistes pasaules čempionātu noslēdz septītajā vietā

Latvijas sieviešu florbola izlase svētdien Singapūrā pasaules čempionātu noslēdza septītajā vietā.

Latvijas izlase mačā par septīto vietu ar rezultātu 6:4 (0:1, 2:2, 4:1) uzvarēja Dāniju.

Latvietēm ar trīs gūtiem vārtiem – visiem trešajā periodā – izcēlās Simona Grāpēna, bet pa reizei pretinieces pārspēja Evelīna Garbare, Emīlija Salaciete un Annija Dārta Dankfelde.

Latvijas florbolistes A grupā ar 1:14 piekāpās Somijai, ar 3:4 zaudēja Norvēģijai un ar 1:22 kapitulēja Šveicei, ieņemot pēdējo vietu grupā. Cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā latvietes ar 8:5 uzvarēja Japānu, bet ceturtdaļfinālā, ar 3:13 piekāpās pašreizējai čempionei Zviedrijai.

Mazajā pusfinālā par piekto vietu Latvija sestdien ar 4:6 zaudēja Slovākijai.

Savukārt Dānijas florbolistes D grupā ar 2:3 piekāpās Japānai, ar 4:6 atzina Igaunijas pārākumu, ar 9:2 guva panākumu pār ASV. Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Dānija ar 4:3 uzvarēja Norvēģiju, bet ceturtdaļfinālā ar 1:13 piedzīvoja sagrāvi pret Čehiju.

Dānietes otrajā mazajā pusfinālā par piekto vietu ar 3:7 atzina Polijas pārākumu

B grupā spēkus mēroja Zviedrija, Čehija, Polija un Slovākija, C grupā bija ielozēta Vācija, Singapūra, Austrālija un Francija, bet D grupā tikās Dānija, Igaunija un Japāna.

Astoņas spēcīgākas pasaules ranga komandas veidoja A un B apakšgrupas, bet pārējās - C un D apakšgrupas, aizvadot apļa sacensības. A un B grupu pirmo divu vietu īpašnieces uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet trešās un ceturtās pozīcijas īpašnieces tikās ar otrā ešelona grupu divām spēcīgākajām izlasēm.

Pasaules čempionāta finālturnīrs Singapūrā beigsies 10. decembrī.