Latvijas florbola izlase svētdien sagādāja sensāciju pasaules čempionātā, kad ar 4:3 uzvarēja vienu no spēcīgākajām izlasēm, mājiniekus čehus.

Spēle iesākās ļoti piesardzīgi, taču jau spēles ceturtajā minūtē Čehijas valstsvienībai izdevās radīt prieku tribīnēs un atklāt spēles rezultātu.

Čehijas izlase atklāj spēles rezultātu  (0:1)

Spēle turpinājās diezgan piesardzīgi, un, lai gan Latvijas izlasei radās iespējas izveidot labus uzbrukumus, bumbiņa pretinieku vārtos negāja. Pārtraukumā Latvijas florbolisti devās tā arī vēl negūdami vārtus.

Otrās trešdaļas sākumā Latvija iesāka ļoti strauji spēlēt, un jau pirmajā minūtē bumbiņa ielidoja pretinieku vārtos Taču tiesneši saskatīja pārkāpumu, un šis vārtu guvums netika ieskaitīts.

Neieskaita vārtu guvumu

Taču Latvija neapstājās, un, izdarot milzu darbu Moricam Krūmiņam, jau trešdaļas otrajā minūtē rezultāts beidzot tika izlīdzināts.

Morics Krūmiņš izlīdzina spēles rezultātu (1:1)

Un vēl pēc brīža Latvija jau bija vadībā - atkal jau Krūmiņa neatvairāmais metiens.

Latvijas izlase izvirzās vadībā (2:1)

Spēles 12. minūtē lieliski nospēlēja Toms Bitmanis, un rezultāts jau kļuva mājiniekiem ļoti nepatīkams - 3:1.

Toms Bitmanis gūst vārtus (3:1)

Šāda situācija, protams, nebija patīkama mājiniekiem un Čehijas izlase sāka daudz straujāk un bīstamāk spēlēt. Tas vainagojās panākumiem trīs minūtes pirms trešdaļas beigām, un Latvijas izlases pārsvars vairs bija minimāls.

Čehija samazina rezultāta starpību (3:2)

Čempionātā klāt ir arī Starptautiskās florbola federācijas žūrijas locekle Zane Klabere. Viņa LTV telefosarunā atklāja, ka čempionāts ir labi organizēts, un pārsteidz informācijas līmenis, kas liecina – jā, Prāgā tiešām notiek čempionāts. Turklāt izslēgšanas spēlēs faniem būs iespējas vērot spēles tiešraidēs uz lielajiem ekrāniem – šādi tiek veidota iespēja, ka čempionātam seko līdzi cilvēki arī citviet, kuriem dažādi apstākļi liedz doties uz Prāgu.

Zane atklāja, ka seko līdzi Latvijas izlases gaitām un ir patīkami pārsteigta par puišu sniegumu. “Fantastisks sākums, es ceru, ka uz šāda pozitīva turpināsies arī viss turnīrs,” cerīgi pauda Klabere.

Telefonintervija ar Zani Klaberi

Runājot ar florbola nākotni, viņa atklāja, ka, iespējams, nākotnē florbola spēles laiks varētu tikt samazināts uz formātu trīs periodi pa 15 minūtēm, kas padarītu šo spēli ātrāku un skatāmāku un arī palīdzētu samazināt plaisu starp TOP4 komandām un pārējām.

Trešo trešdaļu daudz aktīvāk iesāka jau tieši čehi. Tas vainagojās panākumiem jau trešajā minūtē, kad mājiniekiem izdevās izlīdzināt spēles rezultātu.

Čehi izlīdzina rezultātu (3:3)

Ceturtajā minūtē gan situācija mainījās atkal Latvijai par labu - Atis Stepāns spēja izvirzīt mūsu valstsvienību atkal vadībā.

Stepāns izvirza Latvijas izlasi vadībā (4:3)

Latvieši turpināja ofensību, un jau piektajā minūtē atkal bumbiņa bija Čehijas izlases vārtos. Bet tiesneši fiksēja spēli ar augsti paceltu nūju, un arī šis vārtu guvums netika ieskaitīts.

Tiesneši neieskaita vārtu guvumu

Turpinājumā čehi kāpināja spēles tempu, un Latvijas izlasei nācās aizvien vairāk spēlēt aizsardzībā. Pusotru minūti līdz trešdaļas beigām čehi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Taču tas nedeva cerēto rezultātu, un Latvija svinēja vēsturisku uzvaru.

Viens no izlases trenerim Ingus Laiviņš pēcspēles telefonsarunā LTV7 norādīja, ka ir prieks par uzvaru, taču jāsaglabā vēsa galva, jo pirmdien gaidāma svarīgākā spēle – pret Vācijas izlasi. Ja pirmdien neizdosies realizēt plānu, tad svētdienas uzvarai nav īsti nozīmes.

Inervija ar Ingu Laiviņu

Laiviņš atklāja, ka viss nav izdevies, kas plānots, taču viņš uzslavēja izlases spēli aizsardzībā, kā arī to, ka Latvijas florbolisti neļāva pretiniekiem izmantot savus trumpjus.

Intervija ar Moricu Krūmiņu

Savukārt Krūmiņš pēcspēles intervijā pastāstīja, ka, iespējams, Latvijas izlase svētdienas spēlē bija veiksmīgā un uzsvēra vārtsarga Jāņa Salceviča spēli.

Čehija tiek uzskatīta par šīs spēles favorīti. Jau ziņots, ka sestdien Latvijas florbola izlase sestdien, atklājot čempionātu, piekāpās spēcīgajai Šveices izlasei ar rezultātu 3:7.

Latvijas izlase šobrīd savā grupā ar vienu uzvaru divās spēlēs ir trešajā vietā. Otrajā ar vienu uzvaru un vienu zaudējumu ir Čehija, grupas līdere ir Šveice, kas guvusi abas uzvaras, bet Vācija pagaidām palikusi bez panākumiem un ir grupas pēdējā vietā.