Starptautisko rallijkrosa un pludmales volejbola sacensību rīkotāji: Nebijām konkurenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijā bija liela mēroga sporta pasākumi – Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, kas viennozīmīgi bija šā gada lielākais notikums šajā sporta veidā vecajā kontinentā, kā arī divi pasaules čempionāta posmi rallijkrosā.

Kausu nu ir sadalīti – rallijkrosa kauss devies uz Zviedriju, pludmales volejbola – uz Šveici un Norvēģiju, bet “Sporta studijā” pulcējās vīri, kas šos notikumus uz Latviju atveda – rallijkrosa čempionāta posmu organizators Raimonds Strokšs un volejbola čempionāta organizators Kaspars Timermanis.

Abi viesi atzina, ka šie sporta notikumi nav bijuši konkurenti viens otram, jo auditorijas tomēr nesakrīt. Strokšs uzsvēra, ka ir priecīgs par katru sporta notikumu Latvijā un nekad vārdu “konkurents” par domās nav pieļāvis. Timermanis gan norādīja, ka gadījumā, ja Latvijas pludmales volejbolisti būtu iekļuvuši finālā, tad žurnālistu uzmanība Jūrmalas pludmales smiltīs notikušajam pasākumam būtu lielāka.

Dabas stihija diezgan pamatīgi ietekmēja Eiropas čempionāta norisi, taču pagaidām organizatori vēl nav saskaitījuši, cik izmaksājusi stihijas nodarījumu novēršana. Taču skaidrs, ka tas nav maz – turnīra pārcelšana uz citu norises vietu, transporta izmaksas, sabojātā infrastruktūra. Timermanis norādīja, ka organizatori bijuši gatavi stihijai, taču nebija gatavi tam, ka vējš būs no tik neērta leņķa un jūra pienāks klāt tik tuvu krastam.

Tikmēr Strokšs nav gatavs vēl sarēķināt, cik lielas ir izmaksas koronavīrusa Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem – puzle jāsaliek diezgan sarežģīta, jo jāievēro ne tikai Latvijas likumdošana, bet arī starptautiskās prasības. “Nu jau ir piešauta roka,” atklāja Strokšs, pastāstot, ka lielāks stress šajā ziņā bijis Liepājas rallija organizēšanā.

“Vai tas atmaksājas – tas jau ir cits jautājums,” pauda Strokšs, norādot, ka rallijkrosā gan pandēmijas ierobežojošo pasākumu dēļ zaudēti skatītāji, taču iegūti divi posmi un divas televīzijas translācijas.

Zīmīgi, ka ralljokrosā testēšanas rezultātā neviens no dalībniekiem nebija Covid-19 pozitīvs, taču volejbolā pozitīvi analīžu rezultāti tomēr bijuši. Gan Strokšs, gan Timermanis pauda cerību, ka šādos ekstremālos apstākļos vairs pasākumi nākotnē nebūs jāorganizē.

Sporta pasākumi ir ienesīgi ne tikai organizatoriem, bet arī tūrisma nozarei, un tas ir ieguvums Latvijas ekonomikai. Taču par valsts atbalstu pasākumu organizatoriem vienmēr ir jācīnās. Šobrīd finansējuma sadale ir Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paspārnē, kurai sports nekad nebūs prioritāra. Raidījuma viesi piekrita, ka būtu jāveido atsevišķa institūcija, kas vētī sportu. Strokšs uzsvēra, ka visā pasaulē valstis cīnās, lai pie sevis iegūtu lielos sporta pasākumus, kas nes labumu ekonomikai.

Eiropas volejbola čempionātā startēja desmit Latvijas pludmales volejbola duetu, taču nevienam līdz lielajām cīņām tikt tā arī neizdevās. To gan var dēvēt par nelaimes gadījumu. Savukārt rallijkrosa čempionāta posmos startēja divi Latvijas sportisti. Organizatori uzsvēra, ka savējo klātbūtne šādos pasākumos ir būtiska. Taču, ja raugās uz rallijkrosu, tad, piemēram, Barselonā notiek posms, kurā neviens spānis nestartē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti