Spēkavīrs Dainis Zāģeris izcīna dalītu trešo vietu «Europe’s Strongest Man 2015»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latviešu spēkavīrs Dainis Zāģeris izcīnījis dalītu trešo, ceturto vietu turnīrā “Europe’s Strongest Man 2015”, vēsta "Stipriem.lv" pārstāve Elīna Gārbena.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Lielbritānijas pilsētā Līdsā (Leeds) norisinājās starptautisks spēkavīru turnīrs “Europe’s Strongest Man 2015”, kurā piedalījās arī latviešu sportists Dainis Zāģeris. Visiem atlētiem sacensībās kopumā bija jāveic seši vingrinājumi, bet kā atsevišķa disciplīna bija Pasaules čempionāts vilkmē, kurā piedalījās 12 spēkavīri. Pirmo vietu un jaunu pasaules rekordu tajā uzstādīja britu spēkavīrs Edijs Hals, paceļot 463 kilogramus.

Tālākajā cīņā par iesaistījās jau deviņi atlēti, tostarp latvietis Dainis Zāģeris. Viņam šīs sacensības bija ļoti nozīmīgas, jo “Europe’s Strongest Man 2015”  pirmo trīs vietu ieguvēji automātiski kvalificēsies nākamā gada pasaules čempionātam.

Sacensības spēkavīri turpināja ar piedalīšanos stafetē – 110kg smagas mucas nešana, tad bija jānes tikpat smags maiss un noslēgumā gājiens tupus ar 200 kilogramu smagumu rokās, katra elementa distances garums bija 15 metri. Sekoja mašīnas nešana (450kg), kas Dainim izrādījās ļoti parocīgs vingrinājums un izcīnīta 4.vieta. Pēc tam krucifikss - izstieptās rokās priekšā jātur 30 kilogramus smags āmurs, baļķa celšana (160kg), bet noslēgumā atlanta akmeņu celšana, to svars no 100 līdz 200 kilogramiem.

Foto: "Stipriem.lv"

“Europe’s Strongest Man 2015”  kopvērtējuma tabulā pirmo vietu un 45,5 punktus ieņēma Haftors Bjornsons no Islandes, aiz viņa otrajā vietā ar 39,5 punktiem ierindojās Kšištofs Radzikovskis no Polijas, bet vienādu punktu skaitu, proti, 31,5 un dalītu trešo, ceturto vietu izcīnīja Dainis Zāģeris un brits Marks Feliks.

“Šoreiz sacensības bija salīdzinoši grūtas, jo sacensību grafiks ir ļoti saspringts. Jāatzīst, iestājies neliels nogurums un nav bijis tik daudz laika treniņiem, kā gribētos. Tomēr esmu gandarīts par rezultātiem un šis bija tāds lielisks revanšs pēc neveiksmīgajām “World’s Strongest Man” sacensībām,” atzīst Dainis Zāģeris.

Sestdien, 18.jūlijā, Dainis dosies uz Lietuvu, lai piedalītos sacensībās “Lietuva pret Eiropu” Eiropas komandas sastāvā, bet nākamgad piedalīsies “World’s Strongest Man 2016”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti