Lielbritānija atraidītos patvēruma meklētājus uz Ruandu sāks nosūtīt pēc 3 mēnešiem

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks pirmdien solījis, ka pirmais reiss ar valstī atraidītajiem patvēruma meklētājiem izlidos uz Ruandu pēc 10–12 nedēļām. Uzstājoties preses konferencē, Sunaks norādīja, ka neizklāstīs visas pretrunīgi vērtētā patvēruma meklētāju izraidīšanas plāna detaļas, taču sacīja, ka valdība ir veikusi konkrētus sagatavošanās darbus tā īstenojumam.

"Es varu apstiprināt, ka esam brīdinājuši lidlauku, kas šobrīd ir gaidīšanas režīmā, rezervējuši komerciālās čarterlidmašīnas, un mums ir 500 labi apmācīti profesionāļi, kuru pavadībā nelegālie migranti tiks nogādāti uz Ruandu, un vēl 300 tiks apmācīti tuvāko nedēļu laikā. Šī ir viena no sarežģītākajām operācijām, ko īsteno Iekšlietu ministrija. Bet mēs esam gatavi. Plāni ir izstrādāti. Un šie lidojumi notiks jebkurā gadījumā", sacīja Sunaks.

Pēc nedēļām ilgām diskusijām Lielbritānijas parlamenta augšpalātā jeb Lordu palātā, kas vēlas ieviest aizsardzības pasākumus pretrunīgajam tiesību aktam, Sunaks sacīja, ka valdība piespiedīs parlamentu pirmdien sēdēt kaut līdz vēlai naktij, ja vien tas būs nepieciešams, lai panāktu šīs ieceres pieņemšanu.

"Nav nekādu "ja" vai "bet". Šie reisi dosies uz Ruandu," preses konferencē sacīja Sunaks.

Kā vēstīja ziņu aģentūra "Reuters", pēdējo gadu laikā Lielbritāniju sasnieguši desmitiem tūkstošu nelegālo robežšķērsotāju. Daudzi no tiem bēg no kara un nabadzības Āfrikā, Tuvajos Austrumos un Āzijā. Liela daļa šķērso Lamanša jūras šaurumu mazās laivās, un riskanto ceļu viņiem noorganizējuši cilvēku kontrabandisti.

Galvenais valdības mērķis ir apturēt šo cilvēku plūsmu. Lielbritānija un Ruanda 2022. gada aprīlī parakstīja Migrācijas un ekonomiskās attīstības partnerību, kuras ietvaros tika panākta vienošanās par nelegālo robežšķērsotāju pārvietošanu uz Āfrikas valsti.

Taču valdības plāna kritiķi apgalvo, ka plāns deportēt cilvēkus uz Ruandu ir necilvēcīgs un ka šī Austrumāfrikas valsts nav droša vieta. Arī Lielbritānijas Augstākā tiesa atzinusi, ka britu valdības plāns deportēt migrantus uz Ruandu ir nelikumīgs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti