Pēc sporta pasaules vēršanās pret Krieviju arābu sportisti bilst par dubultiem standartiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Krievija par karu Ukrainā ir sporta pasaulē sodīta ar iepriekš nepieredzēti bargām sankcijām, tikmēr arābu sportisti nereti uzskata, ka Rietumi līdz šim ir pievēruši acis uz līdzīgiem notikumiem ārpus Eiropas, vēstīja aģentūra AFP. 

Protestējot pret militāru agresiju, arābu sportisti atteicās sacensties ar izraēliešiem, par ko tika sodīti ar diskvalifikācijām. 

"Nevienam nevajadzētu priecāties par to, kas notiek [Ukrainā]," teica ēģiptiešu skvoša čempions Ali Farags. "Mums nekad nav bijis ļauts runāt par politiku sportā, bet pēkšņi tas ir atļauts. Ja tagad tas ir atļauts, ceru, ka cilvēki pievērsīs uzmanību arī apspiestībai citur pasaulē. Palestīnieši to piedzīvo 74 gadus, bet, manuprāt, mēs par to nevarējām runāt tādēļ, ka tas neiekļaujas Rietumu mediju naratīvā."

Savukārt Singapūras universitātes Tuvo Austrumu institūta vecākais līdzstrādnieks Džeimss Dorsijs uzsvēra, ka starptautiskās sporta organizācijas, tostarp Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) ir aizliegusi politiskas vai reliģiskas izpausmes spēles laukumā. FIFA gan neiebilda, ka Anglijas Premjerlīgā marta sākumā, solidarizējoties ar Ukrainu, tās karoga krāsas tika atrādītas turnīra spēlēs.

"Viņi ir praktiski atcēluši tos [aizliegumus] attiecībā uz Ukrainu. Protams, ir Palestīna, bet kas ar Jemenu, Sīriju, Lībiju?" vaicāja Dorsijs. 

FIFA novembrī piesprieda 10 000 Šveices franku sodu Skotijas futbola federācijai, jo skotu fani oktobrī abu nacionālo izlašu spēlē izsvilpa Izraēlas himnu un pacēla Palestīnas karogus. Palestīnas futbola federācijas vadītājs Džibrils Radžubs aicināja FIFA visiem piemērot vienotus standartus. 

"Izraēlas [futbola] federācijā ir Izraēlas klubi, kas kopš 1967. gada reģistrēti okupētās [Palestīnas] teritorijās," teica Radžubs. "Tas ir pretrunā Apvienoto Nāciju likumiem, bet FIFA neko nedara."

Jūlijā Tokijas olimpiskajās spēlēs Alžīrijas džudists Fathi Norins, solidarizējoties ar palestīniešiem, atteicās no cīņas ar izraēlieti, par ko pats un viņa treneris nopelnīja 10 gadu diskvalifikāciju. Savukārt 27. februārī Starptautiskā Džudo federācija (IJF) Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam anulēja IJF goda prezidenta un sporta veida sūtņa titulus.

Palestīnas futbola pussargs Mohameds Rašids martā Indonēzijas kluba "Persib Bandung" sastāvā atteicās būt kopā ar komandu, kas mačā pacēla zīmi "Apturiet karu." 

Rašids vēlāk Ēģiptes medijiem stāstīja, ka iestājas pret jebkādu karu ikvienā valstī, taču Palestīnā, Sīrijā un Jemenā cilvēki iet bojā ik dienu. 

"Kad karš izceļas Rietumos, ikviens pret to iestājas, bet, kad mirst cilvēki Palestīnā, mums nav atļauts izrādīt solidaritāti un tiekam vainoti politikas jaukšanā ar sportu," teica Rašids. "Tas liek mums justies tā, ka mūsu dzīvības nav tikpat vērtas kā Rietumos."

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu demokrātiskajā pasaulē. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti