Mājinieks Ļebedevs izcīna 8.vietu Latvijas «Grand Prix» spīdvejā

Pieredzējušais ASV spīdvejists Gregs Henkoks sestdien Daugavpilī uzvarēja pasaules čempionāta (PČ) posmā Latvijas "Grand Prix" izcīņā, bet Latvijas braucējs Andžejs Ļebedevs ieņēma 8.vietu.

Finālā Henkoks aiz sevis atstāja austrālieti Darsiju Vordu un Lielbritānijas spīdvejistu Taju Vofindenu, kuram trešā vieta ļāva kļūt par pasaules čempionāta kopvērtējuma līderi. Henkoks PČ posmos pēdējo reizi uzvarēja 2009. gadā, un arī Daugavpils mototrekā.

Šādu sacensību debitants Ļebedevs, kurš sacensībās startēja ar īpašo ielūgumu, aizvadīja teicamas sacīkstes. Viņš uzvarēja vienā braucienā, divos bija otrais, vienā trešais un tikai vienā palika pēdējais ceturtais, summā nopelnot astoņus punktus un iekļūstot pusfinālā. Daudz netrūka, lai Ļebedevs tiktu arī finālā, jo pēdējā pusfinālā viņš pēdējā apļa sākumā bija otrais, taču pieļāva nelielu kļūdu un finišēja trešais, paliekot ārpus fināla.

Ļebedevs sacensībās nopelnīja deviņus punktus un PČ kopvērtējumā ir 18.vietā.

Pēc sacensībām Daugavpilī par čempionāta kopvērtējuma līderi ar 117 punktiem kļuva Vofindens, kurš apsteidza līdzšinējo līderi Emilu Saifutdinovu no Krievijas, kuram ir 114 punkti. Saifutdinovs Daugavpilī ieņēma 10. vietu.

Līdz sezonas beigām vēl atlikuši trīs posmi - Slovēnijā, Zviedrijā un Polijā.