Rīga arī nākamgad uzņems spīdveja «Grand Prix», rīkotāji paplašinās stadionu

Pasaules čempionātā spīdvejā arī 2024. gadā Rīgā risināsies "Grand Prix" posms, kur organizatori gādās gan par braucējiem pievilcīgākiem sacīkšu apstākļiem, gan iespēju lielākam skatītāju skaitam izvietoties tribīnēs.

Pēc 2023. gadā Rīgā notikušā "Grand Prix" posma vietējie rīkotāji saņēma Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) atzinīgu vērtējumu, kas pavēra labas iespējas sadarbību pagarināt, Latvijas Radio piektdien pastāstīja Latvijas posma direktors Daniels Kārkliņš.

Daniels Kārkliņš par spīdveja "Grand Prix" posmu Rīgā
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Lai arī nākamgad Latvijas posms ir paredzēts nedaudz vēlāk jau rudens pusē 7. septembrī, tas rīkotājiem nemazina cerības uz labiem laikapstākļiem un lielu skaitu skatītāju. Pēc FIM ieteikumiem, rīkotāji jau darbojas, lai spīdveja stadionā varētu uzlabot un paplašināt sacensībām braukšanas trasi. Tas pavērs lielākas iespējas apdzīšanas manevriem, paskaidroja Kārkliņš.

Stadionā jau ir uzstādīts apgaismojums, kas ļaus sacīkstes rīkot vēlāk vakarā un padarīt pasākumu vizuāli efektīgāku. Organizatori plāno uzstādīt skatītājiem papildu tribīnes, jo šogad biļetes beigušās jau pusotru mēnesi pirms sacensībām.

"Mēs noteikti gribētu dot iespēju cilvēkiem, lielākai auditorijai, atnākt tieši klātienē vērot šo pasākumu," uzsvēra Kārkliņš.

Pašlaik Biķernieku kompleksās sporta bāzes trekā ir apmēram 4000 skatītāju vietu, bet papildinājuma mērogs būs atkarīgs no panākumiem biļešu tirdzniecībā.

Kārkliņš lēš, ka potenciāli varētu uzstādīt papildus vēl 1000–3000 sēdvietu. 

Rīgā risināsies devītais no pasaules čempionāta sezonas 11 posmiem. Dienu agrāk Biķernieku trasē notiks pasaules junioru čempionāta posms.

Nākamajā sezonā iespēja startēt visos "Grand Prix" posmos būs Latvijas braucējam Andžejam Ļebedevam. Šosezon viņš piedalījās atsevišķos posmos, tostarp augusta vidū Rīgā, kur ieguva 11. vietu

Spīdvejā nākamā "Grand Prix" sezona sāksies 27. aprīlī Horvātijā un noslēgsies 28. septembrī Toruņā, Polijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti