Latvijas regbija-7 izlase iegūst 8.vietu Eiropas čempionātā A divīzijā

Latvijas regbija-7 izlase svētdien Kauņā ar trim zaudējumiem pēdējās trijās spēlēs ierindojās 8.vietā Eiropas čempionāta A divīzijā, kur valstsvienība spēlēs arī nākamgad, liecina Latvijas Regbija federācijas informācija. Turnīrā Lietuvā startēja 11 komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas regbisti ar 0:19 zaudēja Polijai, pusfinālā par 5.vietu ar 5:12 piekāpās Ukrainas izlasei, bet spēlē par 7.vietu ar 7:31 atzina izraēliešu pārākumu.

Iepriekš trijās spēlēs grupā Latvijas izlase izcīnīja vienu uzvaru un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā, ar ko pietika, lai saglabātu vietu A divīzijā arī uz nākamo gadu. Latvijas Regbija federācijas uzdevums galvenā trenera lietuvieša Edmunda Ščavinska sagatavotajai komandai bija noturēties A divīzijā.

Latvijas izlase pirmajā spēlē ar 0:26 zaudēja Ukrainai, kura pagājušajā sezonā izkrita no pakāpi augstākās 12 spēcīgāko komandu "Grand Prix" divīzijas. Otrajā spēlē Latvija ar tādu pašu rezultātu 0:26 piekāpās mājiniecei Lietuvai, bet izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā ar 17:10 uzvarēja rangā augstāk esošo Dāniju.

A divīzijā, kurā spēlē komandas, kas Eiropas rangā ieņem 13. līdz 24. vietu, Latvijas izlase pirmo reizi iekļuva pēc uzvaras 2013. gadā B divīzijas Ziemeļu zonas turnīrā Upesciemā.

Šogad A divīzijas turnīrā Kauņā sacenšas 11 komandas, no kurām Lietuvas otrā izlase bez tiesībām pacelties uz "Grand Prix" divīziju. Nīderlandes un Horvātijas komandas, kurām arī bija jāpiedalās turnīrā, Lietuvā neieradās.