Jātnieks Bricis kļūst par septiņkārtēju Latvijas čempionu šķēršļu pārvarēšanā

Latvijas čempionātā jāšanas sportā nedēļas nogalē sporta centrā “Kleisti” šķēršļu pārvarēšanā jau septīto reizi karjerā uzvarēja Ģirts Bricis, šoreiz ar zirgu Dunau.

Tribīnes bija maz līdzjutēju, līdzīgi ir ar dalībnieku skaitu. Uzvarētājs Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ir samērā maz pretendentu, kas Latvijā cīnās pieaugušo konkurencē. Latvijā trūkst vecāku zirgu, kas spētu lēkt augstāk, un viņu ar katru gadu paliek arvien mazāk. Bricis gan cer, ka uz priekšdienām situācija mainīsies.

Bricis šogad Latvijas čempionātā pirmoreiz izcīnīja trīs uzvaras visās gan pieaugušo sacensībās, gan divos startos ar jaunzirgiem.

Lielākais pārsteigums jātniekam ir par uzvaru ar Dunau, jo viņš devies uz startu bez īpašas domas par uzvaru, turklāt pēc konkurentu izvērtēšanas šķitis, ka citiem ir spēcīgāki zirgi.

"Ar šīm sacensībām sezona nebeidzas. Vēl notiks sacensības Latvijā, kā arī man trīs nozīmīgi starptautiski turnīri - Pasaules kausa posmi Tallinā un Šauļos, kā arī viens divu zvaigžņu turnīrs," sacīja Bricis. "Jāturpina strādāt, atpūtas nebūs, jo šīs sacīkstes ir tikai viens no pieturas punktiem. Esmu priecīgs ne tikai par paša sasniegto, bet arī par konkurentiem, kuri rādīja labu sniegumu.”

Iepriekš Bricis Latvijas čempionāta zeltu ar dažādiem zirgiem pieaugušo konkurencē izcīnīja 2004., 2007., 2010., 2011., 2013. un 2015. gadā.

Sacensību pirmajā dienā bija jāveic ātruma maršruts ar līdz 140 cm augstiem šķēršļiem. Pirmo vietu izcīnīja Sintija Semeņkova ar zirgu Clair de Lune, otrajā vietā Bricis ar Dunau, bet trešais bija Dainis Ozols ar Irwind Wind.

Otrajā dienā augstākais bija maršruts ar līdz 145 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. Tajā labākais bija Bricis ar Dunau, otrajā vietā Mārtiņš Ernests Pilders ar Cavallo, bet trešais – Ozols ar Isidoru. Ņemot vērā soda punktu pārrēķinu čempionāta vērtējumā pieteiktajiem zirgiem, Latvijas čempiona titulu izcīnīja Bricis ar Dunau, otro vietu ieguva Pilders ar Cavallo, bet bronzas godalga tika Semeņkovai ar Clair de Lune.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti