Ķibermaņa divniekam lielisks otrais brauciens un sudrabs Īglsā. Spilgtākie brīži

Austrijā, Insbrukā, Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā sestdien bobsleja divnieku sacensībās Latvijas bobslejistu Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa ekipāža ierindojās otrajā vietā, jau ceturto reizi sezonā kāpjot uz goda pjedestāla.

Par sacensību uzvarētāju ierasti kļuva vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, no kuras Ķibermaņa divnieks atpalika 0,68 sekundes. Trešajā vietā vācieša Johannesa Lohnera divnieks.

Pirmie pirmajā braucienā no latviešu ekipāžām startēja Ralfs Bērziņš ar stūmēju Edgaru Nemmi. Starta laiks 5,09 sekundes, bet pats brauciens – 51,76 sekundes. 0,63 sekundes Bērziņa divnieks atpalika no ātrākā pirmā brauciena veicēja – vācieša Frančesko Frīdriha. Pēc pirmā brauciena Bērziņa divnieks sestajā vietā.

Bērziņa divnieka pirmais brauciens

Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni uzrādīja labu starta laiku – 5,03 sekundes, taču pašā braucienā šis divnieks nespēja apsteigt sīvākos konkurentus, vāciešu Frīdriha un Johannesa Lohnera divniekus. No pirmā brauciena ātrākās ekipāžas – proti, Frīdriha, Ķibermaņa divnieks atpalika 0,47 sekundes.

Ķibermanis iebrauc medaļu zonā

Oskaram Melbārdim ar stūmēju Arni Bebrišu starts padevās pieticīgs uz konkurentu fona – 5,15 sekundes, taču baucienā Melbārža divnieks bija lēnākais no latviešiem, samierinoties ar dalītu astoto pozīciju. No Frīdriha divnieka Melbārdis atpalika 0,66 sekundes.

Melbārža ekipāžas pirmais brauciens

Pēc pirmā brauciena izlases galvenais treneris Sandis Prūsis atzina, ka neredzēja braucienus, taču atklāja, ka svētdien, visticamāk, Melbārdis startēs ar jaunu bobu un citu stūmēju.

Intervija ar Sandi Prūsi pēc pirmā brauciena

Pirmais brauciens

Otrajā braucienā Melbārža divnieks uzskrēja startu 5,18 sekundes, un arī brauciens bija krietni lēnāks, nekā pirmais – 51,93 sekundes. Līdz ar to Melbārža divnieks ierindojās 11. vietā.

Malbārža divnieks zaudē pozīcijas

Ralfa Bērziņa ekipāžai labāks starta laiks – 5,07 sekundes, bet brauciens padevās lēnāks, nekā pirmais – 51,72 sekundes, kas divu braucienu summā deva septīto vietu. No Frīdriha ekipāžas Bērziņa divnieks atpalika 1,20 sekundes.

Bērziņa divnieka otrais brauciens

Ķibermanim ar Mikni otrajā braucienā padevās labāks starts – 5,01 sekunde, un arī brauciens padevās lielisks – 50,40 sekundes. Ar to divu braucienu summā Ķibermanim izdevās apdzīt Lohnera ekipāžu un izcīnīt sudrabu.

Ķibermanis iebrauc sudrabā

Prūsis pēc sacensībām atzina, ka Ķibermanim otrais brauciens padevās ļoti labs un pauda optimismu par Latvijas sportistiem. Lai gan norādīja, ka tagad jāgatavojas svētdienas posmam, kas arī būs tiešraidē LTV7 un REPLAY.lv.

Intervija ar Sandi Prūsi pēc sacensībām

Otrā brauciena spilgtākie brīži

Latvijas bobslejistiem šī sezona nav iesākusies ļoti veiksmīgi. Tikai Ķibermaņa ekipāžai līdz šim izdevies aizsniegties līdz medaļām, posmā Siguldā izcīnot sudrabu, bet divos iepriekšējos posmos Austrijā finišējot trešajā vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc septiņām sacensībām līderpozīcijās ar 1560 punktiem ir Frīdrihs, viņam ar 1439 punktiem seko Lohners, bet trešais ar 1324 punktiem ir Ķibermanis. Bērziņš sakrājis 1176 punktus, paceļoties uz piekto vietu, bet Melbārdis ar 784 punktiem piecās sacensībās pakāpies uz 12.pozīciju.

Tikmēr sestdien Siguldā Eiropas kausa sacensību trešajā posmā uzvaru izcīnīja Latvijas divnieks Dāvis Kaufmanis un Krists Lindenblats, otrajai Latvijas ekipāžai - Emīlam Cipulim un Ivo Danam Kleinbergam finišējot ceturtajā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti