Leikpleisidā izcīnītā devītā vieta neliedz bobslejistam Cipulim tikt pie mazā kristāla globusa

Latvijas bobslejista Emīla Cipuļa pilotētais četrinieks ar stūmējiem Dāvi Spriņģi, Matīsu Mikni un Kristu Lindenblatu sestdien Leikplesidā Pasaules kausa pēdējā posmā izcīnīja devīto vietu, liecina organizatoru informācija.

Otrajā braucienā Cipuļa bobs piedzīvoja kritienu, tomēr vēlāk, neapmierinošā trases stāvokļa dēļ, šī brauciena rezultātu anulēja, kas sezonas kopvērtējumā ļāva izcīnīt otro vietu un mazo kristāla globusu, bet divnieku un četrinieku summā tikt pie bronzas godalgas. Jēkaba Kalendas četrinieks ierindojās 13.vietā.

Visu goda pjedestālu, tāpat kā dienu iepriekš divniekos, aizpildīja Vācijas bobslejisti. Uzvaru posmā un sesto reizi četrinieku kopvērtējumā izcīnīja Frančesko Frīdriha ekipāža.

Pirmo braucienu Cipuļa četrinieks iesāka ar trešo labāko startu (5.06 sekundes) un līdz trases vidusdaļai bija starp labākajiem, tomēr turpinājumā pieļautās kļūdas finišā deva vien dalītu ar korejiešiem (55.27) devīto vietu, atpaliekot no līdera Frančesko Frīdriha par 0.52, bet no, trešajā vietā esošā, vācieša Adama Ammūra ekipāžas - par 0,28 sekundēm.

Kalendas četrinieks ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Kaufmani un Mairi Kļavu pirmajā braucienā finišu sasniedza 13.vietā, līderiem zaudējot 0.77 sekundes.

Otrajā braucienā Kalendas ekipāža finišēja ar rezultātu 55.70, kas ļāva apsteigt vairākus konkurentus un tēmēt uz sezonas labāko sasniegumu – septīto vietu.

Diemžēl Cipuļa četrinieks otrajā braucienā pēc lieliskā starta (5.04) vēlāk piedzīvoja kritienu un finišēja pēdējā vietā.

Trases neapmierinošā stāvokļa dēļ sacensības tika pārtrauktas brīdī, kad tajā bija jādodas labāko trijniekam. Vairāku bobslejistu, bet visvairāk austriešu pilota Markusa Traihla ekipāžas protestu rezultātā otrā brauciena rezultāti tika anulēti un sacensību ieskaitē tika vērtēts tikai pirmais brauciens.

Pasaules kausa kopvērtējumā uzvaru četriniekos pārliecinoši izcīnīja Frančesko Frīdrihs (1745 punkti), otrajā vietā Emīls Cipulis (1529), bet trešajā Johanness Lohners (1515). Jēkabs Kalenda šo sezonu noslēdz augstajā astotajā vietā (1112).

Summējot punktus divnieku un četrinieku ieskaitē pirmā vieta atkal Frīdriham (3420), otrajā Lohners (3027), bet Cipulis trešais (2873). Kalenda šajā ieskaitē vienpadsmitais (1976).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti