Latvijas U-20 izlases basketbolisti Eiropas čempionātā pretendēs uz 13.vietu

Latvijas vīriešu U-20 basketbola izlase ceturtdien Izraēlā turpināja zaudējumu sēriju un pēc sakāves 62:79 pret Melnkalnes vienaudžiem Eiropas čempionāta turpinājumā varēs pacīnīties tikai par 13.vietu, liecina organizatoru informācija.

Pusfinālā par 13.vietu Latvijas izlasi sestdien gaida tikšanās ar Polijas basketbolistiem. Lai noturētos augstākajā divīzijā, Latvijas izlasei jāuzvar abās turnīrā atlikušajās spēlēs.

Rezultatīvākais Latvijai ceturtdaļfinālā par 9.vietu ar 19 punktiem bija Dāvids Atelbauers, bet Armands Berķis pievienoja 15 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas. Melnkalnei 34 punktus nodrošināja Marko Simonovičs.

Latvijas izlase turējās vadībā pirmajā ceturtdaļā, tomēr melnkalnieši otrajā ceturksnī pavērsa cīņas ritējumu savā labā un puslaiku noslēdza ar piecu punktu vadību (38:33). Rezultāta starpība pieauga trešās ceturtdaļas beigās un lūzumu Latvijas basketbolisti nespēja panākt.

Galvenā trenera Kristapa Zeida vadītā Latvijas izlase iepriekš zaudēja visās trijās spēlēs grupas kārtā, piekāpjoties Vācijai (66:92), Spānijai (55:78) un Horvātijai (78:90), bet astotdaļfinālā sekoja sagrāve pret Lietuvu (75:114).

U-20 Eiropas čempioni kļūs zināmi finālā 21.jūlijā.