Daugavpils teātrī top operete «Mistera Ikss noslēpums»

13.novembrī pēc vairāku gadu pārtraukuma uz Daugavpils teātra skatuves atgriezīsies operetes žanrs - pirmizrādi piedzīvos "Mistera Ikss noslēpums" Oļega Šapošņikova režijā. Izrāde būs konsekvents papildinājums Daugavpils teātra pēdējo gadu muzikālo projektu rindai - "Dāmu paradīze", "Vosorys saulgrīžu burvesteibys", "Teātra direktors", "Īsa pamācība mīlēšanā".

Izrāde ir starptautisks projekts, kurā tika pieaicināti vairāki viesmākslinieki. Operetē piedalās Latvijas operas soliste Ilona Bagele, kā arī solisti no Krievijas, Baltkrievijas un Polijas. Galvenās lomas atveidotājs Iļja Lapičs (Maskava), izturot sīvu konkurenci, šobrīd stažējas Montekarlo operā.

Jauniestudējumā "Mistera Ikss noslēpums" izmantota Imres Kalmana operetes "Cirka princese" mūzika. "Cirka princese" ir atzīta par vienu no pasaules operetes pērlēm, pats Kalmans - par vienu no visu laiku populārākajiem operešu autoriem. Savās operetēs Kalmans centies atspoguļot cilvēku emociju kaleidoskopu - no maigām un mīlošām līdz pat mežonīgām un nevaldāmām. Tāpēc Kalmana mūziku raksturo oriģinālas melodijas, kurās harmonisku apvienojumu rod gan Vīnes valša tradīcijas, gan Ungārijas čigānu mūzika.

Operete "Mistera Ikss noslēpums" ir intrigām tīts stāsts par patiesu mīlestību, kurai lemts rast savu piepildījumu. Atšķirībā no oriģināllibreta, izrādes darbība norisinās 1925.gada Rīgā uz kabarē skatuves. Viņš - Misters Ikss, stalts akrobāts ar noslēpumu, kurš slēpj savu seju zem maskas un aizrauj skatītāju elpas ar dzīvībai bīstamiem trikiem. Viņa - augstdzimusi dāma, kuras roku kāro intrigants baņķieris, bet sirdi savaldzinājis noslēpumainais kabarē mākslinieks. Skatītājiem tiek piedāvāts ielūkoties viltīgu intrigu tīmekļos, patiesu jūtu neatlaidīgajā cīņā, kā arī svētku atmosfērā, ko spēj dāvāt kabarē.

Daugavpils teātra Kalmana operetes iestudējums "Mistera Ikss noslēpums" tiks veltīts traģiski bojāgājušā Igora Martaka piemiņai, kurš sākotnēji gatavojās kļūt par operetes galvenās lomas atveidotāju.

Izrādes solisti būs Iļja Lapičs (Maskava), Ilona Bagele, Nadežda Jermaka, Halina Dubitskaja (Varšava), Anzors Alimirzojevs (Minska).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti