VIDEO: «Radio Naba» skaņu un gaismu spēles «Baltajā naktī»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sestdien, 3. septembrī, "Radio Naba" acina ikvienu "Baltās nakts" viesi apmeklēt jau septiņpadsmito gadu rīkoto starptautisku laikmetīgās mūzikas un audiovizuālās mākslas notikumu "Videogrāfija XVII – Space Textures XV". Šogad notikumā uzstāsies mākslinieki no Vācijas, Slovēnijas un Latvijas, sniedzot daudzdimensionālus skaņu un audiovizuālās mākslas priekšnesumus, kā arī dodot iespēju atklāt vienu no jaunākajām Rīgas kultūrvietām – Vagonu zāli. Pasākuma tiešraidei iespējams sekot līdzi portālā LSM.lv.

"Videogrāfija – Space Textures" ir ikgadēja "Radio Naba" tradīcija. Projekts atspoguļo video mākslas un mūzikas mijiedarbības spēku dažādās vietās un laikos. Līdz šim elektroniskās mūzikas un gaismu spēles ir iekrāsojušas LU Botānisko dārzu, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeju, Lielo ģildi, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo bibliotēku, Rīgas cirku, Vērmanes dārzu, Gētes institūtu un citas nozīmīgas Rīgas kultūrvietas.

Projektā šajā gadā paredzēta Slovēnijas, Vācijas un Latvijas vizuālās mākslas, video un audio mākslinieku sadarbība un mijiedarbība uz vienas skatuves. Programma paredzēta gan klātienes apmeklētājiem, gan video un audio tiešraidēs. Pasākuma muzikālo, audiovizuālo daļu nodrošinās laikmetīgās mūzikas un mākslas pārstāvji: Octex (Slovēnija), Byetone (Vācija), Grischa Lichtenberger (Vācija), SKD (Latvija), Rolands Kronlaks (Latvija) un Kaspars Rolšteins (Latvija), kā arī DJ un VJ no Latvijas.

Projekta norises vieta – jaunā kutūrvieta Vagonu zāle (Vagonu ielā 21, Rīga). Pasākumu organizē –  Latvijas Radio 6 – LU "Radio Naba" sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv.

Programma

  • 19.30   ROLANDS KRONLAKS (Latvija) + VJ
  • 20.00   KASPARS ROLŠTEINS (Latvija) + VJ
  • 21.00   OCTEX (Slovēnija) + VJ
  • 22.00   GRISCHA LICHTENBERGER (Vācija) + VJ
  • 23.00   BYETONE (Vācija) + VJ
  • 24.00   SKD (Latvija) + VJ DEE

 

Informācija par māksliniekiem

BYETONE (Vācija)

BYETONE  jeb Olafs Benders (Olaf Bender) – mūziķis, producents, kurš darbojas eksperimentālā, tehno un IDM mūzikā. Viens no populārās vācu avangarda un elektroniskās mūzikas izdevniecības "Raster-Noton" dibinātājiem. Olafa Bendera radītās mūzikas pamatā ir inovatīva pieeja – neatklātais un suģestējošais, kas klausītājā atstāj aizraujošu,  dziļāku muzikālo piedzīvojumu. 

BYETONE izdevis virkni ierakstu CD un vinila formātos, sadarbojies ar daudziem pasaulē zināmiem mūziķiem, piemēram, Frank Bretschneider, Carsten Nicolai, Vince Clark, Martin L. Gore un daudziem citiem.

"Baltās Nakts" programmā gaidāmi BYETONE jaunie muzikālie apvāršņi  un vizuāli pārsteigumi.

OCTEX (Slovēnija)

OCTEX projekts slovēņa Jerneja Marušiča (Jernej Marusic) vadībā aizsākās deviņdesmito gadu beigās. Jernejs Marušičs ir viens no profilētākajiem un starptautiski atzītākajiem slovēņu elektroniskās mūzikas pārstāvjiem, kas darbojas starp deju un avangarda mūziku, pētot dub estētikā un subbasa frekvencēs nogrimušās ritmiskās atmosfēras robežas.

2021. gada nogalē izdots jauns albums "Mindrifft". Jernejs Marušičs ticis nominēts "Slovenian Boomerang Award" balvai un vairākkārtīgi iekļuvis starp 10 labākajiem mūziķiem "Radio France International Electronic Music Award" vērtējumā.

Rīgā "Baltās nakts" programmā OCTEX piedāvās savu jaunāko programmu ar iespaidīgu oriģinālvideo pavadījumu. 

GRISCHA LICHTENBERGER (Vācija)

Grišas Lihtenbergera (Grischa Lichtenberger) mākslinieciskās izpausmes raksturo avangarda, elektroniskās mūzikas eksperimenti visplašākajā amplitūdā, no ļoti komplicētām struktūrām līdz pavisam viegli uztveramām skaņām. Pārstāv vācu avangarda un elektroniskās mūzikas izdevniecību "Raster-Noton". Grischa Lichtenberger ir vairāk nekā mūziķis, viņš aktīvi darbojas instalācijas, video, skaņas un vizuālās mākslas laukos.

Rīgā "Baltās nakts" programmā apmeklētājiem būs pieejami līdz šim nezināmi skaņdarbi un video instalācijas. 

KASPARS ROLŠTEINS (Latvija)

Latvijas eksperimentālās un elektroniskās mūzikas skatuves pārstāvis – komponists, producents, tekstu autors un basģitārists. Pazīstams arī kā laikmetīgās mākslas operu autors, piemēram, “Rolstein On The Beach” (1997), “Stokholmas Sindroms” (2011), “DiToo” (2020). Savas radošās dzīves laikā īstenojis skaņu instalācijas, muzicējis dažādos improvizācijas mūzikas sastāvos, veidojis mūzikas solo ierakstus.

Dinamisks un melodisks, bet vienlaikus arī žanra ziņā eksperimentālās mūzikas priekšnesums, kurā iespējams iejusties arī muzikāli ne tik sagatavotai un nejaušai auditorijai, kāda mēdz būt “Baltās nakts” publika, kas pārvietojas no vienas norišu vietas uz otru. Kaspars šai priekšnesumā izmantos tikai Latvijā ražotus elektroniskos mūzikas instrumentus. Līdz ar to klausītājiem būs iespēja dzirdēt un novērtēt aktuālo Latvijas elektroniskās mūzikas skanējumu un tās unikalitāti pasaules mūzikas kontekstā.

ROLANDS KRONLAKS (Latvija)

Komponists, laikmetīgās/ novatoriskās mūzikas autors un izpildītājs. Vienlaikus asociētais profesors, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Mūzikas tehnoloģiju katedras vadītājs, pasniedz laikmetīgās kompozīcijas tehnikas un elektroakustisko mūziku, un mūsdienu notāciju.

Rolanda Kronlaka mūzika ir skanējusi vairākos jaunās mūzikas koncertos un festivālos Latvijā, Lietuvā, Holandē, Francijā un citur pasaulē.

SKD (Latvija)

SKD ir producents, dīdžejs un izdevējs, kas bāzēts Rīgā un galvenokārt muzicē postindustriālās, tehno un eksperimentālās elektroniskās mūzikas jomās. Viņa darbi ir izdoti  izdevniecībās "Metaphysik", "Monolith Records", "Furanum Records", "Ohm Resistance" un "Gegen Records". SKD regulāri piedalās pasākumos un festivālos Baltijas reģionā un Berlīnē. 

"Baltās nakts" koncertprogrammā, pieaicinot viesmākslinieci VJ Dee, paredzēts atskaņot un vienlaikus arī radīt jaunu audiovizuālu priekšnesumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti