Latvijas pilsētās skanēs koncertprogramma «Gadalaiku impresijas»

Ar klasiskās mūzikas programmu “Gadalaiku impresijas” Rīgā, Liepājā un Dobelē uzstāsies kamermūziķi – flautiste Liene Denisjuka-Straupe, vijolniece Ilze Kirsanova, altiste Santa Vižine un čellists Ēriks Kiršfelds, informēja koncertu organizatori.

“Šobrīd ikvienam ir nepieciešams atjaunot savus spēkus, un šajā kamermūzikas koncertprogrammā iekļautie darbi viennozīmīgi veicinās jaunas enerģijas apmaiņu kā mūziķiem, tā arī klausītājiem,” pauda mūziķi.

Izvēlēto kompozīciju autori, kā minēts programmas aprakstā, ir “dzirkstošais Rosīnī, sapņainais Debisī, kolorītais Kasterēde, vitālais Rēgers un latviski elēģiskās Selga Mence un Mārīte Dombrovska.”

Koncertprogrammas divi centrālie skaņdarbi ir Selgas Mences kompozīcija “Vasaras smaržas” flautai, vijolei, altam un čellam un Mārītes Dombrovskas kompozīcija, kas ir svaigi pasūtināts opuss jaunajam ansamblim. Programmā izskanēs arī Latvijā reti atskaņota vēlīnā impresionisma franču autora Žaka Kasterēdes (Castérède) darbs “Ēnas un gaismas”, Kloda Debisī “Seši antīkie paragrāfi”, kas ir klavieru opusa pārlikums flautas un stīgu trio sastāvam, Džoakīno Rosīnī Pirmās sonātes pārlikums, ko Rosīnī ir sarakstījis 12 gadu vecumā, un Maksa Rēgera “Serenāde” Solmažorā flautai, vijolei un altam.

Kā atzīmēja organizatori, stilistiski šī koncertprogramma ir ieturēta dzīvespriecīgi gaišos toņos, kur mijas klasicisms ar impresionismu, taču, galvenais šīs programmas pienesums būs Selgas Mences un Mārītes Dombrovskas darbu interpretācija, kur ir ietverts gan mūsdienu laikmeta atspoguļojums, gan nacionālās mākslas stiprināšanas aspekts.

Šovasar notiks trīs kamermūzikas koncertprogrammas “Gadalaiku impresijas” atskaņojumi: Dobeles koncertzālē “Zinta” 26. jūlijā, Rīgas Mazajā ģildē 27. jūlijā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” 28. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt