Sadaļas Sadaļas

«SEB stipendija glezniecībā» piešķirta Mākslas akadēmijas studentam Krišjānim Elvikam

2019. gada 15. martā tika paziņots "SEB stipendijas glezniecībā” laureāts.  Stipendiju par darbu "Holy Peace" saņēma Scenogrāfijas apakšnozares 4. kursa students Krišjānis Elviks, informēja Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA).

Šogad “SEB stipendijas glezniecībā” konkursa dalībnieki savu radošo domu virzīja tēmas “Vērtība” analīzē un interpretācijā. Meklēja atbildes uz jēdziena “Vērtība” dziļāko būtību - kā kaut kas top par vērtību un kas ir vērtība? Vai arī par vērtībām jādomā kā par filozofisku pārdomu priekšmetu, vai arī vērtības nosaka cilvēka iekšējie instinkti, sociālās intereses, sabiedrībā valdošās normas, vai arī tās ir pilnīgas un pašas nosaka visu pārējo? Vai māksla ir vērtība, un kā vērtību sistēma ietekmē mākslas radīšanas procesus? 

Konkursa uzdevums izvēlēts, lai mudinātu studentus vienas tēmas ietvaros risināt dažādus tās skatpunktus, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un risinot sarunu ar savu skatītāju. 

Neatkarīgā kuratore Maija Rudovska pauda komisijas viedokli: “Krišjāņa Elvika mākslas darbs “Holy Peace” uzrunāja SEB balvas žūrijas locekļus ar savu pārliecinošo izteiksmi un saistošo vēstījumu. Glezna un vienlaikus objekts, kas veidots monohromos toņos, apvieno ekspresīvu un abstraktu valodu. Autoram veiksmīgi izdevies atklāt tēmu, kas aktuāla ikvienam šodien – svārstīšanos starp haosu un mieru. Par mākslas darba iedvesmas pamatu kalpojusi tēma “Svētais ūdens”, kas piedāvā plaša spektra interpretācijas iespējas.” 

Krišjānis Elviks. "Holy Peace”

Līdz apbalvošanas dienai, 15. martam, arī ikvienam izstādes apmeklētājam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Šogad skatītāju simpātijas balva piešķirta maģistra programmas Vizuālās mākslas nodaļas Tekstilmākslas apakšnozares 2. kursa studentei Laumai Kokorēvičai par gleznu "Skats no malas".

Lauma Kokorēviča. "Skats no malas"

"SEB stipendijas glezniecībā 2019" žūrijā darbojās: LMA prorektors prof. Andris Teikmanis, LMA prorektors prof. Andris Vītoliņš, LMA Humanitārās zinātņu katedras Asoc. prof., Dr. phil. Arnis Rītups, LMA Glezniecības katedras vieslektors Odilons Pains no mākslas augstskolas ''Lycée français Jean Monnet'' Briselē (Beģija), LMA Ārlietu un izstāžu daļas koordinatore Inese Bauģe, LMA Maģistrantūras vadītāja Antra Priede-Krievkalne, neatkarīgā kuratore Maija Rudovska, mākslinieks Klāvs Loris, SEB bankas prezidente Ieva Tetere un SEB bankas ''Private Banking'' vadītāja Elīna Piebalga.

Konkursa laureāts balvā saņem braucienu uz kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesēm un iespēju piedalīties radošajā darbnīcā meses norises pilsētā, kā arī stipendiju 1850 EUR vērtībā. Izstāde Latvijas Māksla akadēmijā notika jau divpadsmito reizi. 

Mākslas akadēmijā “SEB stipendija glezniecībā" pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede un 2018. gadā – Anna Pommere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt