«SEB stipendija glezniecībā» piešķirta LMA studentei Zīlei Ziemelei

Par darbu "Iekšpus cimda" (2015) apbalvota "SEB stipendija glezniecībā - talants atmaksājas" konkursa uzvarētāja, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Glezniecības apakšnozares trešā kursa studente Zīle Ziemele. Kā vēstīts, konkursa izstāde aplūkojama līdz 3.decembrim.

LMA un SEB bankas sadarbībā konkurss norisinās septīto reizi un tā mērķis ir paust atzinību studentiem par izcilu sniegumu glezniecībā. Laureāte saņems iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju 1800 eiro vērtībā.

Darbus apbalvošanai no konkursā iesniegtā plašā klāsta izvēlējusies žūrija: LMA rektors Aleksejs Naumovs, prorektori Andris Teikmanis un Kristaps Zariņš, Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, Vides mākslas katedras vadītājs Kristians Brekte, māksliniece, "SEB stipendijas glezniecībā" 2008.gada laureāte Neonilla Medvedeva, SEB bankas prezidente Ieva Tetere un SEB bankas "Private Banking" vadītāja Aija Miķelsone.

Līdz apbalvošanas dienai, 27.novembrim, arī ikvienam interesentam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Šogad apmeklētāju simpātijas balva piešķirta Stikla mākslas apakšnozares pirmā kursa studentei Baibai Ābelītei par darbu "Kodolsprādziens".

LMA prorektors Andris Teikmanis raksturo: "Zīle Ziemele savā darbā pievērsās intriģējošam, sarežģītam un izaicinošam glezniecības uzdevumam. Viņas glezna "Iekšpus cimda" ir grupas portrets. Šāds uzdevums prasa lielu prasmi un arī autora pārliecību par sevi. Tomēr "Iekšpus cimda" ir ne tikai gleznieciskās meistarības demonstrācija. Savu laikabiedru pozicionēšana mākslas darba veidotajā mākslas telpā manifestē autora un viņa tuvākā loka skatījumu. Arī "Iekšpus cimda" ir ne tikai rotaļāšanās ar gleznotājas spēju fiksēt lielas cilvēku grupas vizuālu līdzību - tas ir savā ziņā domubiedru manifests. Visi gleznā attēlotie cilvēki, bet ne gleznas centrā attēlotā dejotāja, ir savstarpēji saistīti un vienlaikus atsvešināti. Viņu rokas ir saskārušās ar citu cilvēku ķermeņiem, tomēr viņu skatieni ir pievērsti nevis citiem attēlotās mizanscēnas dalībniekiem, bet skatītājiem, pastiprinot notiekošā skatuviskuma sajūtu. Meistarība, ar kuru autore sasaista glezniecības un teātra mākslas izteiksmes līdzekļus, vienlaikus atklājot savas paaudzes raksturu, ļauj šo darbu novērtēt kā šogad visīpašāko."

SEB bankas prezidente Ieva Tetere norāda: "Esam gandarīti par iespēju ieguldīt Latvijas jauno mākslas talantu radīšanā. Ilggadējā sadarbība ar LMA ļauj to darīt ar skaidru pārliecību, ka šie ieguldījumi būs veiksmīgi un palīdzēs radīt pievienoto vērtību gan jaunajiem māksliniekiem, gan visiem viņu darba cienītājiem. Mūsu mērķis ir ar šo stipendiju palīdzēt jaunajiem māksliniekiem pavērt jaunus apvāršņus un iegūt jaunus iespaidus, kas pārvērtīsies mākslas meistardarbos."

Kopš 2008.gada, kad LMA pirmo reizi tika pasniegta "SEB stipendija glezniecībā", to saņēmuši septiņi mākslinieki. 2008.gadā konkursa laureāte bija Neonilla Medvedeva, 2009.gadā - Atis Jākobsons, 2010.gadā - Zane Tuča, 2011.gadā - Elza Sīle, 2012.gadā - Laimdota Steķe, bet skatītāju simpātijas balvu ieguva Darja Fjodorova, 2013.gadā - Klāvs Loris. 2014.gadā balvu ieguva Glezniecības apakšnozares studente Madara Neikena par darbiem "Zari" un "Koki", savukārt skatītāju simpātijas balvu saņēma  Keramikas apakšnozares studente Alise Mediņa par darbu "Bulvāris pēc lietus".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti