Izstādei «Savvaļa» pievienojas literāti un jauni mākslinieki

Izstāde “Savvaļa” mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem jau ir aplūkojama no 10. jūlija ar Andra Eglīša, Raita Hroloviča, Kates Krolles un Reiņa Bērziņa, Austra Mailīša, Katrīnas Neiburgas, Jāņa Novika, Kaspara Podnieka, Lienes Rumpes, Kristīnes Upītes un Lindas Vidgorčikas dalību.

Kā informēja izstādes rīkotāji, ar 1. augustu tai pievienojas jauni mākslas darbi, ko veidojuši Tēmu Korpela (Teemu Korpela, Somija), Elza Sīle un Laimdota Malle, kā arī Andris Eglītis. Savukārt interneta portāls “Satori” kopā ar literātiem izveidojis “Savvaļas burtnīcu” ar latviešu autoru tekstiem, kas tapuši izstādes apmeklējuma iespaidā. Atklāšanā tos lasīs Pēteris Draguns, Lauris Veips, Marija Luīze Meļķe un Henriks Eliass Zēgners, un burtnīca turpmāk būs pieejama lasīšanai divās īpaši iekārtotās dabas lasītavās.

Sestdien, 1. augustā, apmeklētāji var ierasties jau no plkst. 12.00, kad aplūkošanai būs pieejami jaunie mākslas darbi, bet Iveta Pole un Katrīna Neiburga piedāvās individuālus “Laikmetīgos pseidorituālus”. Plkst. 19.00 notiks “Savvaļas burtnīcas” dzejas lasījumi, un pusnaktī skaņas mākslinieks Maksims Šenteļevs spēlēs diskotēku.

Mākslinieku darbi izvietoti divu sarežģītības līmeņu maršrutā, kas apmeklētājiem sagādās mākslas un dabas sastapšanas prieku. Katrs var izvēlēties, kā “Savvaļu” piedzīvot – kā izpļautu celiņu vai ne vienmēr sausām kājām brienamu klejojumu ar aptuvenām norādēm. Tāpēc “Savvaļā” labāk doties ar gumijas zābakiem. Cilvēki var ierasties arī ar teltīm un uzkavēties ilgāk. Izstādei nav darba laika un pieskatītāju - apmeklētājiem tā pieejama jebkurā laikā līdz gada beigām.

Izstādes aktualitātēm visērtāk sekot līdzi izstādes "Facebook" lapā un mājaslapā.

Plašā dabas teritorija ar pļavām, purvu, mežu un ieaugušām mājokļu drupām vairāku gadu garumā bijusi Andra Eglīša savvaļas darbnīca, vienatnes radošo klejojumu un dabas materiālu ieguves vieta – piemēram, tieši šeit radīti ar Purvīša balvu novērtētie “Zemes darbi”, iegūtas dabisko izejmateriālu gleznošanas krāsas no smiltīm, māla, dubļiem, purvā gulējuši bebru apstrādātie baļķi, no kuriem tēstas skulptūras.

Ideja par “Savvaļas” iekārtošanu plašākam cilvēku lokam dzimusi jau sen, taču tieši pandēmijas laiks bija impulss to izdarīt, lai turpinātu samazināt pilsētas dzīves ātrumu un pieredzētu vietējo ceļojumu prieku.

Ieeja izstādē ir bez maksas. Lokācijas koordinātas 57°12'43.4"N 25°58'05.7”E, maršuts no Rīgas pieejams šeit

“Savvaļa” ir kopīga pieredze un, dabā ejot, ko atnesi, to aiznes. Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, ''Latvijas Valsts meži'', Vidzemes plānošanas reģions, “Malduguns”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt