Mākslas muzeja būvžogs pārtapis pilsētvides izstādē

Lai Rīgas iedzīvotāji un viesi būtu informēti par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukciju, sagatavota savdabīga pilsētvides izstāde: informatīvas plāksnes par LNMM galvenās ēkas vēsturi un rekonstrukciju latviešu, angļu un krievu valodā papildina 22 mākslas darbu reprodukcijas – izlase ar populārākajiem un nozīmīgākajiem latviešu autoru darbiem, kas iepriekš bija skatāmi muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

No šodienas, 30. aprīļa, līdz pat Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas rekonstrukcijas projekta pabeigšanai 2015. gadā, šī izstāde būs skatāma uz būvobjektam visapkārt uzbūvētā būvžoga.

Ejot gar LNMM galveno ēku pa K. Valdemāra ielu, turpmāk varēs aplūkot košas ievērojamo vecmeistaru Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla un Johana Valtera gleznu reprodukcijas, kā arī muzeja apmeklētāju iemīļotos modernistu darbus – Kārļa Padega „Madonnu ar ložmetēju”, Ģederta Eliasa „Sievieti ar vēdekli”, Jāņa Tīdemaņa „Maskas”, Voldemāra Tones „Pie loga” un citus.

Drīzumā mākslas darbu reprodukcijas būs skatāmas arī uz Elizabetes ielai piegulošā būvžoga posma. Gleznu izlasi veido Kārļa Hūna un Jūlija Federa mākslas darbi, kas iezīmē latviešu profesionālās mākslas pirmsākumus. Savukārt Rīgā dzīvojošo un strādājošo krievu autoru daiļrade pārstāvēta ar Nikolaja Rēriha, Nikolaja Bogdanova-Beļska un Sergeja Vinogradova darbu reprodukcijām.

Tāpat ar šodienu muzejs ir pilnībā atbrīvojis vēsturisko ēku, kurā līdz šim notika tikai restaurācijas izpētes darbi. Tagad, pēc akta par ēkas pārņemšanu parakstīšanas, SIA „RE & RE” var uzsākt darbus pilnā apjomā saskaņā ar plānoto būvdarbu grafiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti