«Rīga IFF» žūrijas balva piešķirta Sergeja Lozņicas filmai «Notikums»

Otrā Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) žūrijas balva piešķirta Sergejam Lozņicam par filmu „Notikums

Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls iedibināja konkursu. Žūrijā darbojās profesionāļi ar nozīmīgu pieredzi: latviešu kinorežisors un sinefīls Jānis Putniņš, Vācijas Nacionālās kino informācijas aģentūras "German Films" direktore Mariete Risenbeka, kinokritiķe un Krievijas vadošā kino teorijas un kritikas izdevuma "Iskusstvo kino" veidotāja Zara Abdulajeva, Lietuvas kinofestivāla "Kino pavasaris" radošā direktore Santa Lingevičiūte un Aki Kaurismeki aktrise, ilggadējā somu filmu fonda vadītāja Kirsi Tukkulainena.

Piešķirotot "Riga IFF" konkursa balvu Sergejam Lozņicam par filmu "Notikums", žūrija norādīja: "Par smalkumu vēsturiska notikuma atainojumā un mākslinieciski meistarīgi notvertu esības garu."

Savukārt Sergejs Lozņica pauda: "Vēlos pateikties festivāla organizatoriem par "Notikuma" iekļaušanu konkursā un cienījamajai žūrijai par atbalstu un mana darba novērtējumu! Strādājot pie "Notikuma" un gremdējoties pagātnē, es piedzīvoju emocionāli saspringtus un spēcīgus mirkļus. Tā bija pagātnē, kurā jauna ideālista cerības kaut kā savienojās ar tūkstošiem līdzīgi domājošiem sapņotājiem, kuri pēkšņi saskatīja gaismu tuneļa galā. Šis laiks ir sen kā pagājis, un tunelī atkal kļūst ļoti tumšs. Taču ceļš turpinās. Es esmu ļoti pateicīgs visiem jums Rīgā, kuri piebiedrojušies man šajā ceļā ar "Notikumu". Tāpēc vēlreiz - paldies Rīgas Starptautiskajam kino festivālam, paldies cienījamajiem žūrijas locekļiem, paldies Latvijai!"

"Riga IFF" konkursa žūrijas īpašā atzinība ceļo uz Islandi pie režisora Grimura Hakonarsona un filmas "Auni", uzteicot filmas "nevainojamu kinematogrāfisko redzējumu un režijas mākslu".

"Short Riga" Baltijas mūzikas videoklipu konkursu vērtēja Mārtiņš Ratniks, Marta Grigale un Armands Začs. Galveno balvu saņem "Tommy Cash - Pro Rap Superstar" no Igaunijas (klipa režisori Sanders Jons un Miks Magi), bet žūrijas īpašo atzinību - "Deeper Upper - Unity" no Lietuvas (režisors Sauļius Baradinskas).

Baltijas studentu konkursa filmas vērtēja Tamperes kinofestivāla direktors Jukka Pekka Lakso (Somija), scenāriju konsultants Nils Fonseka (Dānija) un "GoShort" kinofestivāla pārstāvis Vauters Jansens (Nīderlande). "BBRental" balvu - tehnisko nodrošinājumu nākamajai filmai - saņem Laurinas Bareisa no Lietuvas par filmu "Dembava". "InScript" balvu - dalību scenārija attīstīšanas darbnīcā - žūrija piešķīra Lienei Lindei (Latvija) par filmu "Zeme ir visvientuļākā planēta". "DDAudio" balva - mūzika nākamajai filmai - piešķirta Norai Sarakai (Igaunija) par filmu "Gaisma". Kinoteātru "Kino Bize" (Latvija), "Skalvia" (Lietuva) un "Suprus" (Igaunija) balvu - pirmizrādi nākamai filmai - žūrija piešķīra Laurinam Bareisam (Lietuva) par filmu "Dembava".

"Short Riga" starptautisko īsfilmu konkursu vērtēja Laurenss Boiss (Lielbritānija), Pēteris Krilovs (Latvija) un Jukka Pekka Lakso (Somija), un žūrijas vērtējumā par labāko darbu atzīta polietes Agneškas Borovas filma "Mājas", uzsverot "režisores spēju radīt gandrīz dokumentālu un reālistisku sirreālo sajūtu atspoguļojumu, izmantojot animācijas iespējas".

VIDEO: Short Riga

Savu balvu pasniedza kinoteātris "Splendid Palace". Skatītāju balsojuma simpātijas tika lietuviešu filmai "Sangailes vasara", un filmas autoriem kinoteātris dod iespēju atgriezties Rīgā un šo filmu iekļaut kinoteātra repertuārā.

Video: Lietuvieši kino festivālā Rīgā

Savas balvas pasniedza arī Riga IFF bērnu un jauniešu žūrija. Par labāko bērnu filmu tika atzīta "Operācija "Arktika"", par labāko jauniešu filmu - Joahima Trīra "Skaļāk par sprādzieniem".

Kā vēstīts, Riga IFF norisinājās no 15.oktobra līdz 25.oktobrim, piedāvājot ļoti vērienīgu programmu - vairāk nekā 80 filmu 10 dienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt