Rīta Panorāma

Tautas panorāma. Valka

Rīta Panorāma

Tautas panorāma. 03.04.2017

Telefonintervija ar Guntu Slogu

LTV Simtgades seriāls būs par Nacionālo pretošanās kustību

Konkursā par LTV Simtgades seriālu ir uzvarējusi ideja uzņemt filmu par Nacionālo pretošanās kustību pēc Latvijas okupācijas pagājušajā gadsimtā, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” pirmdienas, 3.aprīļa sacīja LTV kultūras, izklaides un bērnu satura redaktore Gunta Sloga.

Viņa sacīja, ka seriāla nosaukums būs „Sarkanais mežs”. To pieteica "Red Dot Media" ar režisoru Armandu Zvirbuli, scenārija autoru Ivo Briedi, savukārt producente būs Arta Ģiga.

Seriāla centrā būs latvieši, kas angļu un amerikāņu specdienestu atbalstīti, spītīgi pretojās padomju režīmam, taču saskārās ar nepārvaramu VDK pretspēku. Spiegu trillera cienīgi notikumi noritēs gan Kurzemes mežos un Rīgā, gan vienā no nacionālo partizānu atbalsta punktiem - Londonā. Kā jebkurā laikmeta drāmā, tās varoņi neiztiks bez cilvēciskām kaislībām - mīlestības, bailēm un nodevības, kas vienus glābs, bet otrus pazudinās.

Paredzams, ka pirmās sērijas varētu parādīties nākamā gada beigās.

Sloga pastāstīja, ka kopumā konkursā bija 17 idejas un galvenie nosacījumi, kuru izpildi gaidīja LTV, bija kāda vēstures posma atspoguļošana un stāsts par kāda individuāla cilvēka dzīvi un likteni.

Sloga atzina, ka bijis ļoti grūti izvēlēties, taču priekšroka „Sarkanajam mežam” dota gan veiksmīgās ideja, gan labās komandas, kas seriālu uzņems, dēļ.

Vērtējot seriāla pieteikumus, tika ņemta vērā ne tikai idejas oriģinalitāte un projekta kvalitāte, bet arī tā pieteicēju līdzšinējā pieredze liela mēroga televīzijas projektu īstenošanā.

"Red Dot Media" iepriekš bijusi iesaistīta LTV seriāla "Māja pie ezera" ražošanā, seriāla producentei Artai Ģigai ir ilggadīga pieredze arī citu liela mēroga televīzijas produktu realizēšanā. Seriāla režisors Armands Zvirbulis ir radījis virkni televīzijas seriālu, pilnmetrāžas un dokumentālo filmu. Ievērību ar savu debijas filmu "Segvārds Vientulis" izpelnījies arī seriāla idejas autors un scenārija līdzautors, režisors Normunds Pucis. Seriāla galvenais operators Uldis Jancis ir saņēmis "Lielā Kristapa" balvu kā labākais operators, virknes apblavojumu saņēmējs ir arī scenārists Ivo Briedis.

Komisijas otru lielāko balsu skaitu ieguva "Studija Centrums" iesniegtais projekts "Dzejniece", stāsts par dzejnieces Mirdzas Ķempes likteni.

Šī ir biogrāfiski vēsturiska drāma, kas iezīmē būtiskākos notikumus Latvijas 20.gadsimta vēsturē, sākot no valsts  izveidošanas laika līdz pat 70.gadiem. Tos atspoguļo arī Mirdzas Ķempes liktenis -  gan aktīvi iesaistoties brīvvalsts kultūras un sabiedriskajā dzīvē, gan kļūstot par okupācijas režīma apdziedātāju un vienlaikus atbalstot jaunu, talantīgu dzejnieku izaugsmi, nonākot konfliktā pašai ar savu talantu un sirdsapziņu.

Konkursa komisija pieņēmusi lēmumu turpināt sarunas ar komandu par seriāla scenārija tālāku attīstību.

6 komentāri
Jas
Lai izdodas tiešām lieliska daudzsēriju filma! Komanda ir profesionāla, bet, vai spēs radīt ko līdzīgu Slogas iepriekš pieminētajam "Pāvestam", ļoti šaubos.
nu
mani personīgi interesētu notikumi no 1905 gadam līdz 1920.gadam + - laiks, kad drosmīgi vīri un jauni puiši , un ne mazāk drosmīgas sievas sāka pretoties visām šeit esošajām, varām. Neviens nezināja, ka/vai līdz tādai LAtvijai tiks. Piektaisgads ar sekojošajām represijām un trimdu, pirmais Pasaulskarš (Ziemassvētku kaujas!) Brīvībscīņas. Tad zemnieki kļuva par kareivjiem un tūkstoši nolika galvas par Tēvzemi.
Vilšanās
Es saprotu, ka tie notikumi arī ir jāpiemin, bet visam ir savs laiks un vieta. Mums katasrofāli trūkst sakarīgu mīsdienu darbu (un līdz ar to izpratnes sabiedrībā) par valsts dibināšanu un šī bija lieliska iespēja tādu radīt. Bet LTV laikam svin LPSR dzimšanas dienu
Vilšanās
Tu parasti formulē viedokļus par lietām par ko esi jau iepriekš domājis vairāku gadu garumā? Es neteicu, ka seriāls būs slikts vai, ka par šo tēmu nevar taisīt seriālu, bet žēl, ka LTV tā vietā, lai veidotu seriālu par simtgadi, kam viņiem ir vēl piedevām iedota diezgan liela daļa no visu svētku finansējuma, ir izdomājuši citu tēmu.
....
...ak, vai... Viedoklis jau gatavs:((((
Skolnieciņš
Vismaz kaut ko jaunu pa bezmaksas kanāliem parādīs. Citādi atkartojumi pa LTV un LTV7 jau apnikuši!!! Cieņā, Tavs Skolnieciņš
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti