Vēl 30 dienas – un Latvija skatīsies pasaules čempionātu hokejā

Pasaules čempionāts hokejā no 10. līdz 26. maijam ierībinās tribīnes Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, savukārt ekskluzīvas spēļu tiešraides, spraigāko momentu atspoguļojumus, kā arī čempionāta analīzi Latvijas Televīzija (LTV) nodrošinās kanālā LTV7 un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.  

Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 būs vērojamas 19 spēļu tiešraides, savukārt LSM.lv – 64 spēļu tiešraides. Čempionāta laikā pirms, pēc Latvijas izlases spēlēm un to laikā skatītājus spraigās diskusijās un analīzē vedīs LTV7 Hokeja studijas komanda. To vadīs LTV sporta žurnālists Reinis Ošenieks, savukārt hokeja ekspertu godā būs Edgars Masaļskis un Artis Ābols.

"Pasaules čempionāts hokejā ir laiks, kad droši var teikt, ka Latvija skatās hokeju. Viss svarīgākais būs pieejams LTV7 tiešraidēs un apskatos – bez maksas, bez reklāmas pauzēm, ar analīzi un maksimālu klātbūtnes sajūtu," pastāstīja LTV Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis. "Pirmo reizi visas 64 spēles tiešraidē būs pieejamas vienuviet – sabiedrisko mediju portālā LSM. Esam uz to mērķtiecīgi gājuši, un ir gandarījums, ka varam to piedāvāt visai Latvijai." 

Intervijas, aizkulises, video arhīvs, spēļu kalendārs, turnīra tabulas, apskati un cits oriģinālsaturs būs sabiedrisko mediju portāla LSM sadaļā "Hokeja čempionāts 2024".

"Aicināsim hokeja fanus just līdzi mūsējiem katram ērtākā formātā – vai tas būs video vai teksta tiešraidē, vai vēlāk spilgtāko mirkļu apskatā," uzsvēra LSM.lv galvenā redaktore Marta Cerava.

Latvija pasaules čempionāta elites grupā nemainīgi spēlē kopš 1997. gada. Šogad A apakšgrupas spēles notiks  Prāgā, kur tiksies Kanādas, Somijas, Šveices, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas komandas, savukārt spēles B apakšgrupā, kur nonāca arī Latvijas izlase, risināsies Ostravā – tur startēs ASV, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas, Latvijas, Francijas, Kazahstānas un Polijas komandas.

Pasaules čempionāta spēļu kalendārā Latvijas valstsvienībai ir neierasts sākums. Latvija savu pirmo spēli aizvadīs 11. maijā pret Polijas valstsvienību, kas elites grupā atgriežas pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma. Tas prasa īpašu atbildību – kā uzsver treneri, lai tiktu ceturtdaļfinālā, pirmajās spēlēs Latvijas komandai noteikti jāizcīna uzvaras punkti.

Grupu turnīrā Latvijas izlases spēles pārraidīs lielākoties plkst. 17.20 pēc Latvijas laika. Būs tikai divi izņēmumi – dienas spēle 18. maijā pret Zviedriju plkst. 13.20 un vakara spēle 19. maijā pret Slovākiju plkst. 21.20.

Spēles komentēs profesionāli hokeja pārzinātāji – bijušie hokejisti Artis Ābols, Edgars Masaļskis, Jēkabs Rēdlihs, Herberts Vasiļjevs, kā arī sporta žurnālisti Lotārs Zariņš, Jānis Stepītis, Andris Auziņš un citi. Spēļu momentus fiksēs, unikālus video materiālus un reportāžas no Čehijas veidos žurnālisti Dāvids Ernštreits un Lotārs Zariņš.

Latvijas Televīzijas pārraides tiesības nodrošina vienošanās ar Starptautiskās Hokeja federācijas pasaules čempionāta ekskluzīvo mediju un mārketinga partneri "Infront Sports & Media AG". Vienošanās paredz pārraides tiesības no 2024. gada līdz 2028. gadam.

Latvijas Televīzija aicina jebkuru interesentu iesniegt pieteikumu, lai iegūtu atļauju pasaules čempionāta spēļu publiskai demonstrēšanai. Atļauja nodrošina iespēju komersantiem, pašvaldībām un jebkuram citam interesentam organizēt čempionāta spēļu publisku skatīšanos – speciāli organizētu pasākumu, ko rīko vietā un laikā, kur ikdienā nenotiek regulāra televīzijas vai interneta kanālu skatīšanās. Lai saņemtu atļauju, ir jāaizpilda pieteikums, kas atrodams LTV mājaslapas sadaļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
Kanāda
Kanāda
19
Šveice
Šveice
17
Čehija
Čehija
16
Somija
Somija
10
Austrija
Austrija
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Dānija
Dānija
6
Lielbritānija
Lielbritānija
3
B grupa Punkti
Zviedrija
Zviedrija
21
ASV
ASV
16
Vācija
Vācija
15
Slovākija
Slovākija
12
Latvija
Latvija
9
Kazahstāna
Kazahstāna
6
Francija
Francija
4
POLIJA
POLIJA
1

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti