Ķepa uz sirds

Resns kaķis nav bagātības simbols. Murrātājiem ir grūti zaudēt lieko svaru

Ķepa uz sirds

Ceļojums kopā ar suni vai kaķi uz citu valsti

Pavasara depresija mājas mīlulim. Pārēšanās ir bīstama arī dzīvniekiem

Veterinārārste: Suņu saimniekiem uz ērču izraisīto babeziozi jāreaģē nekavējoties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ērces pārnēsā suņiem ļoti bīstamu slimību – babeziozi. Uz to saimniekiem jāprot reaģēt nekavējoties. Ja suns kļūst apātisks, zaudē interesi par ēdienu, un novērots, ka mainās urīna krāsa, uzreiz jāmeklē palīdzība, Latvijas Radio raidījumā “Ķepa uz sirds” uzsvēra veterinārārste Daiga Bokvalde. 

“Ērces ir atmodušās jau vismaz mēnesi, un jāņem vērā, ka viņas ir ļoti aktīvas, viņām ļoti gribas ēst pēc ziemas guļas, un viņas aktīvi piesūcas gan suņiem, gan kaķiem,” uzsvēra Bokvalde. 

Viņa norādīja – kaķiem, protams, lai gan nav patīkami, ka piesūcas ērces, tās nav tik bīstamas, jo kaķiem ir tikai viena ērču pārnēsāta slimība Latvijā, kas ir tikai pāris reizes diagnosticēta. 

Suņi savukārt cieš no ērču pārnēsātas slimības – babeziozes, kas Latvijā ienākusi aptuveni pirms 11 gadiem un visbiežāk novērojama pavasarī. 

“Babezioze ir tā slimība, uz kuru vajadzētu reaģēt momentāli, tā ir ļoti smaga,” Bokvalde uzsvēra. 

“Suns, kas saslimst ar babeziozi, uzreiz ir ļoti slims. Viņam ir augsta temperatūra, mainās urīna krāsa, un viņš ir pilnīgi absolūti depresīvs, viņam nav intereses ne par ko,” viņa skaidroja. 

Ja babeziozi uzsāk ārstēt laicīgi, pirmajā vai otrajā saslimšanas dienā, to var izārstēt viegli.

“Ļoti smagi ir, ja tā ir ielaista, teiksim, suns ir slims piecas sešas dienas. Tad jau nepieciešamas asinis pārliešanai, rodas ar nieru darbības traucējumiem –  ir ļoti nopietni,” stāstīja vetārste.

Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka ērces var piesūkties ne tikai laukos vai mežā, itin bieži tās sastopamas arī apdzīvotākās vietās. 

“Viena ērce – un ir babezioze. Kur to ērci dabūja, to jau neviens nezinās. Mums ir bijis pat tāds gadījums, kad vienai saimniecei divi suņi saslimst ar babeziozi, un vienam mēs šo ērci atrodam, un otram pat to ērci neatrod,” stāstīja veterinārārste. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti