Dienas ziņas

Gads pēc vērienīgā ugunsgrēka

Dienas ziņas

Kozuļu dzimtas saiets Preiļu pusē

Zemnieku saimniecībā «Madaras» gotiņai atskrien trīnīši

Madonas pusē zemnieku saimniecībā gotiņai atskrien trīnīši

Madonas novadā zemnieku saimniecība “Madaras” pirmo reizi piedzīvojusi nebijušu notikumu - vienai no govīm piedzimuši trīs telēni, kas ir salīdzinoši liels retums. Pēc statistikas datiem tādi ir vien daži gadījumi gadā.     

Madonas novada Sarkaņu pagasta zemnieku saimniecībā “Madaras” jūlijā  gotiņai Svīrei atskrējuši trīs teliņi – Trīne, Trīnīte un Trīnis.

“Teliņi ir dzimuši Holšteinfrīzes melnajai govij Svīrei. Trešā piena gotiņa tika apsēklota ar pirmo reizi, bez stimulēšanas. Ir tas rets gadījums, un tāpēc mēs esam par to faktu priecīgi.

Parunājoties ar daudziem saviem vetārstiem, kolēģiem, viņiem arī tikai pa reizei gadās. Mūsu nopelna tur nav, vairāk daba ir izrīkojusies,” stāstīja saimniecības “Madaras” saimniece Inga Jurevica.

Saimniece sacīja, ka gotiņai vajadzējis palīdzēt dzemdībās, jo viņas trīs bērniņi bija sapinušies un visi gribējuši reizē sprukt ārā. Lielākais prieks, ka gan mamma, gan telēni ir sveiki un veseli, jo lielākoties, ja reizē dzimst vairāki teļi, bieži vien kāds neizdzīvo, nereti šādās dzemdībās bojā iet arī pati gotiņa.

“Teikšu pilnīgi godīgi – nekas labs tas nav, tas ir tikai tas prieciņš, ka trīs teliņi, bet gotiņai viennozīmīgi ir grūtāk atkopties pēc dzemdībām un arī teliņi piedzimst sīkāki. Plus vēl tā kā mūsu gadījumos – divas telītes un bullītis, tad telītes nav atstājamas dzīvei un tad vairs tur sanāks tikai gaļa.

Mēs vienmēr esam priecīgāki par vienu veselu teļu un veselu mammu, bet šis mums tā kā dabas brīnumiņš, bet arī priecājamies, ka mums ir tāds atsūtīts,” sacīja Inga Jurevica.

Šobrīd teliņi no mātes atšķirti, dzīvo boksā, pagaidām visi trīs vienā, jo tā tie ir saraduši.

Pēc Lauksaimniecības datu centrā apkopotās informācijas par reģistrētiem dzimušiem teļiem pēdējos gados ik gadu tiek uzskaitītas aptuveni desmit govis, kurām dzimst trīs telēni. Tāpat ir bijuši arī gadījumi, kad govij piedzimst četri teļi.

Lai arī darbs ikdienā ir smags, bet peļņa salīdzinoši maza, Inga Jurevica uzsver lauksaimniecības nozarē strādājošo lielākos ieguvumus: “Tu redzi tā sava darba rezultātu, ka esi sakopis vienu noteiktu vidi, esi izveidojis saimniecību, kas ir ražojoša, iekopi zemīti. Arī pēctecība ir izveidojusies, bērni strādā, tas ir tas lielākais prieks.”

Savukārt, skatoties nākotnē, akcents tiekot likts uz saimniekošanas kvalitāti, ne kvantitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt