Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Latvijas Valsts ceļu" pārstāvi Annu Kononovu

Rīta Panorāma

Ziemeļkorejā notikušas kodolspēku mācības

Polijas lauksaimnieki pārtrauc Ukrainas robežas blokādi

Polijas lauksaimnieki pārtrauc lielākā robežšķērsošanas punkta ar Ukrainu blokādi

Polijas lauksaimnieki pārtraukuši protesta akciju pie lielākā Polijas–Ukrainas robežas šķērsošanas punkta. Ilgstošās akcijas iemesls bija lētāko produktu imports no austrumu kaimiņvalsts.

Ukrainas Robežsardzes dienests informēja, ka atjaunota kravas automašīnu satiksme caur Jahodinas–Dorohuskas punktu. Kravas transportlīdzekļu noformēšana un kustība pāri robežai abos virzienos atsākusies un notiekot parastajā režīmā.

16. aprīlī protestus izbeidza arī pie kāda cita robežpunkta, bet citviet uz robežas akcijas turpinājās arī nedēļas nogalē.

Polijas lauksaimnieki vairāk nekā trīs mēnešus bloķēja robežu, protestējot pret, viņuprāt, negodīgu konkurenci, ko rada no kaimiņvalsts ievestās preces.

Strīds par Ukrainas lauksaimniecības produktu importu tika pacelts arī Eiropas Savienības līmenī, jo līdzīgas pretenzijas izvirzīja arī citu bloka dalībvalstu fermeri.

Robežas blokādē ilgu laiku piedalījās arī Polijas kravas auto šoferi, un arī šajā gadījumā strīds bija par iespējamo kaimiņvalsts pārvadātāju negodīgo konkurenci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti