Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Kā pareizi ievest ģimenē suni, ja priekšā jau ir seniors kaķis?

SPA murrātājiem – burbuļvanna ar ozonu jeb kādos gadījumos jāmazgā kaķis?

Kā saprast, vai kaķi vajag mazgāt? Skaidro dzīvnieku frizieris

Ir dzirdēts, ka kaķiem nepatīk ūdens. Daļēji tā ir taisnība. Par peldēšanu ezerā vairums murrātāju diez vai būtu sajūsmā. Taču mūsdienās daudzi kaķi bez ūdens procedūrām nemaz nevar iztikt. Dzīve četrās sienās, siltās telpās atspoguļojas ādas un kažoka stāvoklī. Tas mainās nevis pāris reizes gadā, kā dabā, bet visu gadu, un dažkārt kaķis pats nespēj ar to tikt galā. 

Izrādās, ne visi kaķi prot sevi labi sakopt un samazgāt. Murrātāji ar īsu, strupu purniņu, piemēram, Persijas un eksotiskie kaķi, fiziski to nemaz nespēj. Citi kaķi ir vienkārši slinki. Bet citiem ir specifisks apmatojums un āda, kas veicina dažādas problēmas, tāpēc saimniekam jāsaprot, kā kaķim palīdzēt.  

Kaķu audzētājs un dzīvnieku frizieris Ivo Oburmanis skaidroja – ja kaķis izskatās labi, ar spīdīgu spalvu, bez savēlumiem un šķiet, ka viss ir kārtībā, tad kaķi nevajag mazgāt. "Tātad tas nozīmē, ka termoregulācija ir normāla, kaķis pats spēj sevi arī sakopt, un viss ir kārtībā," viņš skaidroja.

Savukārt tad, ja redzams, ka kaķis jau ir ar nespodru spalvu un izskatās netīrs, tad spalva ir jākopj.

"Jo tauku slānītis, kas uz ādas ir, pārklāj ādu, un āda neelpo, līdz ar to tur var sākties visādas problēmas," viņš norādīja.

Kaķim var parādīties blaugznas, ekzēma, diatēze, pat seboreja. Problēmas rada pārāk taukaina āda. Taukaina aste un mugura īpaši izplatīta ir aborigēno jeb dabiskas izcelsmes kaķiem: meinkūniem, bobteiliem, Persijas un Abesīnijas kaķiem, kā arī nesterilizētiem kaķiem.

Kaķa mazgāšana
Kaķa mazgāšana

Pirms mazgāšanas vispirms obligāti jāattauko skartās zonas ar speciālu līdzekli un tikai tad jāķeras pie vannas.

Savukārt lai palīdzētu kaķim ātrāk tikt vaļā no atmirušajām spalvām, tas regulāri jāķemmē. Garspalvainie kaķi ir jāķemmē reizi pāris dienās, nelielas spalvas īpašnieki – reizi nedēļā. Kaķus ar īsu apmatojumu būtu ieteicams izsukāt reizi mēnesī. Ķemmējot savu lutekli, kažoks tiek attīrīts un arī ventilēts. Un tikai pēc tam kaķi var izmazgāt. To var izdarīt arī mājās, taču jāzina svarīgas nianses.

Dzīvnieku frizieris pamācīja – galvu labāk nemazgāt vispār, jo tā var pieliet ausis, kas var beigties slikti. Ja mājas apstākļos mazgā kaķi, tad tas obligāti ir jāžāvē ar fēnu, jo mazgāšanas laikā atmirusī spalva sāk izdalīties no ādas un "grib" tikt ārā – daļa iznāk ārā ar ūdeni, bet daļa paliek uz kaķa.

Atstāt, lai kaķis izžūst pats nedrīkst – kažoks savelsies. Mitrā vidē zem savēlumiem ātri veidojas ādas iekaisumi, kas var novest pie nopietnas ārstēšanas un dzīvnieka spalvas pilnīgas noskūšanas.

Kategoriski nedrīkst savēlušos kunkuli izgriezt pašiem – tas var kaķim izraisīt asiņošanu.

Kaķiem ar ādas problēmām vai pēc kādas slimības ar hormonāliem traucējumiem ir pieejama arī specifiska ozona burbuļvanna, kas darot īstus brīnumus, metodi slavēja speciālists.

Iespēju dzīvnieku kopšanai ir daudz, tikai jāapņemas to darīt. Tieši kaķi parasti ir tie dzīvnieki, kas pavada blakus cilvēkam visvairāk laika – tos ņem klēpī, tie guļ blakus. Tāpēc vēl pirms murrātāja iegādes ir jāsaprot, cik gatavi esam veltīt laiku arī kaķa kažoka kopšanai.

Ķepa uz sirds

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti