Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Zīmju valodā. Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds. Asinsspiediens kaķiem

Kāpēc svarīgi pamanīt augstu asinsspiedienu kaķim senioram

Asinsspiediena problēmas seniora vecumā apdraud ne tikai cilvēkus, bet arī kaķus – laikus nepiefiksējot problēmu un nelietojot zāles, tiek nopietni apdraudēta kaķa dzīvība, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds".

Ne tikai mums, bet arī mūsu kaķiem mēdz būt slikta pašsajūta un mokošas galvassāpes paaugstināta spiediena dēļ. Taču atšķirībā no cilvēka kaķis nevar par to pastāstīt un bez saimnieka uzmanības un rūpēm var piedzīvot īstu murgu.

Veterinārārste Dina Bokvalde par asinsspiedienu skaidroja: "Tā ir kaķu problēma. Un pamatā tā ir gados vecu kaķu problēma. Lielākoties šo spiedienu mēs kontrolējam kaķiem, kuriem ir divas slimības. Viena no tām ir hroniska nieru mazspēja, un otra ir vairogdziedzera hiperfunkcija jeb hipertiroidisms. Un tieši šīs divas slimības rada šo problēmu ar paaugstināto asinsspiedienu."

Paaugstināts spiediens var būt arī kaķiem, kam ir sirds saslimšanas. Taču tas nav saistīts ar lieko svaru un ar to saistītām saslimšanām, piemēram, cukura diabētu. Jebkurā no gadījumiem asinsspiediena kontroli nozīmē veterinārārsts. Ja jūsu kaķim jau ir nieru mazspējas vai vairogdziedzera problēmu diagnoze, tad vēlams apspriest ar savu ārstu arī asinsspiediena pārbaudi.

Bokvalde paskaidroja: "Vienkārši tāpat, ja atnāk kaķis uz vizīti, es viņu neķeru un nemēru viņam spiedienu. Spiedienu es mēru tajā brīdī, ja viņam ir kāda no šīm divām diagnozēm vai kādas ļoti nesaprotamas sūdzības. Piemēram, kaķis uzvedas kā mazliet dezorientēts, viņam ir ļoti lielas acu zīlītes, tādas melnas acis, viņš dīvaini uzvedas. Tad viens no iemesliem, piemēram, ir ļoti augsts asinsspiediens."

Papildus lielām acu zīlītēm un trauksmei pie ļoti augsta asinsspiediena kaķis var slēpties. Kritiskajos gadījumos acīs var plīst asinsvadi un izraisīt aklumu. Tas viss ir ļoti bīstami kopējam veselības stāvoklim.

Turklāt kaķi ar augstu asinsspiedienu dzīvo īsāku mūžu. Labā ziņa ir tā, ka, diagnosticējot augstu asinsspiedienu, ar to var sadzīvot un krietni uzlabot mīluļa dzīves kvalitāti.

"Ir speciālas zāles, recepšu zāles. Un šīs zāles kaķis lieto atkarībā no ārsta norādījumiem. Vai nu pustableti, vai tableti dienā. Parasti visu mūžu. Ja pirmās nozīmētās zālītes, medikamenti nestrādā, tad ir iespēja mainīt. Ir divi preparāti, kas labi kontrolē spiedienu kaķiem. Bet kopumā visu mūžu viņš lieto šīs zāles," paskaidroja veterinārārste.

No saimnieka tas prasīs noteiktu dienas rutīnu, jo tablete kaķim jādod katru dienu. Tāpat ik pa brīdim būs jāturpina mērīt asinsspiediens. Parasti to dara veterinārārsts vizītes laikā. Procedūra ir īpatnēja. Vislabākā vieta precīza asinsspiediena noteikšanai ir uz astes. Mērīšanas laikā dzīvniekam jābūt mierīgam un klusam.

Senioru kaķu saimniekiem iesakām pārbaudīt mīluļa asinsspiedienu profilaktiski, nesagaidot krīzes brīdi un veselības pasliktināšanos.

"Ķepa uz sirds"

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti