#LV99plus: Revolucionāri izsaka draudus mācītājiem

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam, pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženieri Sergeju (33 gadi) evakuējās līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils, un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"


Ja vēl pirms pāris dienām bija cerības uz kārtību, tad tagad tās ir aizslaucījušas ziņu plūdi par boļševiku panākumiem un kerenskiešu nespēju.

Pirms pusgada, kad ar saukļiem par demokrātiju un brīvību mūs iegrūda šajā postā, visi gudrinieki to neredzēja. Tagad ne tikai vaininieki, bet mēs visi saņemsim sodu par Dieva kārtības pārkāpšanu.

Un, protams, ka šādā pastardienas priekšvakarā sātana kalpi pirmie klūp virsū Dieva sekotājiem.

Mācītāji sāk saņemt draudus.

Dažiem pat teikts, ka viņu zarnas būs karātavu striķis pārējiem revolūcijas ienaidniekiem. Revolucionāri apgalvo, ka tagad baznīcas piederot viņiem. Jaunajā padomju valstī Dievam neesot vietas.

*1917. gada 20. novembra ieraksts dienasgrāmatā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti