#LV99plus: Caru Nikolaju II pārved uz Jekaterinburgu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viena no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Jekaterina Pavlova

Jekaterina Pavlova

Autore ir viena no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Jekaterina Pavlova ir Dvinskas cietokšņa kara hospitāļa žēlsirdīgā māsa. Dzimusi Daugavpilī 1892. gada 3. martā. Sākoties karam pieteicās kļūt par žēlsirdīgo māsu un pēdējo pusotru gadu strādā Dvinskas cietokšņa kara hospitālī. Jekaterina sarakstās ar savu māsu Antoņinu (29 gadi), kura kopā ar vīru inženierī Sergeju (33 gadi) evakuācijas līdz ar industrijas iekārtu izvešanu. Māsa ar vīru Sergeju kara laikā dzīvo Kazaņā.

Jekaterinai ir arī savs "Facebook" profils un viņa ar domubiedriem diskutē vēstures telpā "Dzīvā vēsture"

Beidzot kāda skaidrība par cara likteni. Visos nozīmīgākajos preses izdevumos ir pārpublicēta Ukrainas preses biroja sagatavota informācija par cara nesenām gaitām. Preses birojs savu informāciju balsta uz kāda lielinieku komisāra Jakovļeva stāstīto lielinieku presē.

Līdz šim cars ar ģimeni atradās apcietinājumā Toboļskā, bet radās bažas, ka patriotiski noskaņotie karotāji varētu viņu atbrīvot. Šim Jakovļevam bija jāvada cara ģimenes pārvešana uz jauno apcietinājuma vietu Jekaterinburgā.

Presē raksta, ka ar cara veselību viss esot vislabākajā kārtībā. Viņš, atrauts no valstslietām, veltot visu savu enerģiju dažādiem āra darbiem – malkas skaldīšanai, sniega tīrīšanai -, un darbs svaigā gaisā esot nācis par labu viņa veselībai.

To pašu gan nevarot teikt par viņa sievu, kuras laiku paņemot rūpes par Alekseju. Mazā prinča pārvešana esot bijis svarīgākais jautājums, par kuru ģimene strīdējusies. Beigās izlemts, ka pagaidām Aleksejam jāpietaupa grūtais ceļš un viņš paliks kopā ar savām māsām Toboļskā. Tikmēr cars un cariene, kā arī princese Marija brauks uz jauno apcietinājuma vietu.

Pēc visa spriežot, cars Jekaterinburgā nonācis sveiks un vesels. Vien stacijā bijis incidents, kur pūlis pieprasījis izdot ‘’asinssūcējus’’. Gan jau paši lielinieki to saorganizēja. Bet mani vismaz priecē tas, ka ar caru viss ir kārtībā un ka grūtie laiki nav likuši viņam zaudēt labo veselību. Varbūt vēl ir cerība, ka viņam izdosies atgriezties tronī un izbeigt visu šo murgu?

*1918. gada 6. jūnija ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti