Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadītas arhitektūras dienas

Dienas ziņas

Gaujas tīrīšanas darbu laikā atrastas pudeles ar vēstījumiem

Narkomāniem autovadītāja tiesības grib atņemt uz mūžu

Narkomāniem uz mūžu grib atņemt autovadītāja tiesības

Parasti dažādas sociālās kampaņas biedē ar sekām, kas rodas no braukšanas reibumā. Tomēr, ja Saeimā tiks pieņemti šobrīd apspriestie likuma grozījumi, no šofera vietas uz trīs gadiem varēs atvadīties pat tad, ja narkotiku lietošanai ar sēšanos pie stūres nav bijis nekāda sakara. Runas par līdzīgām izmaiņām periodiski izskan jau vairāk nekā desmit gadus, tomēr šoreiz šķiet, ka tās varētu arī tikt pieņemtas. Saeimas komisija tās apstiprinājusi jau otrajam lasījumam.

2000.gadā Ziepniekkalnā notika patiesi šokējoša traģēdija – 19 gadus vecs autovadītājs, būdams narkotiku reibumā, notrieca sešus cilvēkus, trīs no viņiem nogalinot. Kaut gan tas notika pirms gandrīz 15 gadiem, uz šo traģēdiju politiķi atsaucas vēl šodien, spriezdami par bargāku vēršanos pret narkotiku lietotājiem.

"Cilvēks brauca, vairāki cilvēki gāja bojā. Vai ir pamats uzskatīt, ka tieši pēc sešiem vai septiņiem gadiem tādiem cilvēkiem ir jādod tiesības atkal vadīt transportlīdzekli?" savu viedokli pauž Saeimas deputāts (“Vienotība”) Andrejs Judins.

Šobrīd Saeima spriež par diviem jauninājumiem.

Viens no tiem paredz, ka cilvēks, kurš narkotiku reibumā izraisījis smagu avāriju, nekad mūžā vairs nedrīkstēs sēsties pie stūres.

Savukārt otrs jauninājums attiecas uz cilvēkiem, kuri sodīti par narkotiku lietošanu jebkādos apstākļos. Viņiem turpmākos trīs gadus varētu būt liegts iegūt autovadītāja apliecību.

Idejas autors Andrejs Judins uzsver, ka ideja mērķēta galvenokārt uz jauniešiem, kuri autovadītāja tiesības uztver kā statusa un patstāvības simbolu.

Tomēr šīm iecerēm pagaidām nepiekrīt Tieslietu ministrija.

"Tieslietu ministrija šobrīd šaubās par to, ka tāda iespēja būtu atbilstoša Satversmei," sacīja Tieslietu ministrijas pārstāve Anda Smiltēna.

Ministrijas iebildumi gan esot tehniskas dabas, jo pēc nepilnību novēršanas, tā pret likuma izmaiņām neiebildīs.

Tomēr narkoloģe Inga Landsmane ir skeptiska pret deputātu mēģinājumiem iebiedēt narkotikas lietojošos jauniešus.

"Es baidos, ka nē, ka iebiedēšana īsti nestrādās. Protams, pastāv sabiedrības daļa, kas nekā citādi nespēj mainīties, kā tikai, ja mēs kaut kādas ārējas robežas novelkam. Bet tomēr es domāju, ka jāapelē ir pie jauniešu prasmes iegūt informāciju ne tikai par narkotiku labajiem efektiem, ko viņi vēlas iegūt, bet arī par to atbildības sajūtu, ka, ja tu lieto, tas nekā nav saistāms ar autovadīšanu," uzskata narkoloģe Inga Landsmane.

Savukārt par ieceri - smagu avāriju izraisītājiem atņemt tiesības uz mūžu, viņa ir noskaņota pozitīvāk, jo līdzšinējais regulējums īsti nestrādā.

Narkomāns cietumā no atkarības izārstējas reti, bet, iznākot brīvībā, autovbadītāja tiesību atņemšanas termiņš bieži vien jau ir notecējis un viņš atkal var droši sēsties pie stūres.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti