Dienas ziņas

Pēc lauka miglošanas iet bojā ponijs

Dienas ziņas

Aukstums un mitrums sagādā raizes dārzeņu audzētājiem

Liepājas pusmaratonā piedalīsies arī cilvēki ar īpašām vajadzībām

Liepājas pusmaratonā vājredzīgajiem notiks «Skrējiens tumsā»

Sestdien, 5.jūlijā, starts tiks dots Liepājas pusmaratonam, kura ietvaros pirmoreiz norisināsies arī pasākums cilvēkiem ar redzes invaliditāti "Skrējiens tumsā". Tā dalībnieki apņēmušies noskriet piecus kilometrus garu distanci. Otro gadu piedalīsies arī cilvēki ar kustību traucējumiem, uzskatot, ka šādi iedvesmo ikdienā kļūt aktīvākiem arī citus invaldīdus.

Ainaram Semjonovam šis būs otrs gads, kad viņš piedalās Liepājas pusmaratonā. Pērn viņš bija vienīgais sportists ratiņkrēslā, šogad pievienosies puisis no Daugavpils. Ainaram radās ideja popularizēt dalību pusmaratonā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pēc tam, kad uzrunājis pasākuma organizatorus un Liepājas neredzīgo biedrību, radusies akcija "Skrējiens tumsā".

"Cilvēki redz, ka to dara vājredzīgs cilvēks, to dara cilvēki ratiņos. Iespējams nākotnē vēl vairāk cilvēki ar īpašām vajadzībām skries. Jā, tas ir aicinājums vispār visiem piedalīties un domāt dzīvē par kaut ko svarīgu," sacīja Liepājas pusmaratona dalībnieks Ainars Semjonovs.

Arī redzes invalīdi Gatis un Raimonds aktīvi gatavojas pusmaratonam.

Gatim nebija ilgi jādomā, vai piedalīties šajā sportiskajā aktivitātē. Viņš kopā ar asistentu piedalīsies teju sešu kilometru garajā atbalsta gājienā. Savukārt Raimonds skries piecu kilometru distanci. Tā kā šogad ir noorganizēts "Skrējiens tumsā", tad radusies lielāka drosme un pārliecība, ka arī cilvēki ar īpašām vajadzībām varētu piedalīties.

Mēs rādām piemēru un pārējie lai seko mums, ka mēs arī to varam, lai nesēž cilvēki mājās un aktīvi piedalās," uzskata Liepājas pusmaratona dalībnieks Raimonds.

Gandrīz visiem dalībniekiem, kuri piedalīsies pusmaratonā, nepieciešams asistents, ar kuru jau aizvadīti vairāki treniņi. Drošāk esot trenēties sporta laukumos, jo pludmalē varot būt izraktas smilšu bedrītes vai citi šķēršļi, kurus cilvēki ar redzes problēmām var nepamanīt. Treniņi un dalība pasākumā varētu kalpot par iedvesmu, ka sportot var visi.

"Vārdi pamāca, bet piemērs aizdedzina un iededzina! Domāju, ka mēs spēsim arī uzrunāt un kāds iedegsies arī dalībai nākošajam gadam," sacīja Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis.

Dalībnieki ar īpašām vajadzībām šogad varētu būt līdz 10. Kā stāsta Ainars, situāciju Liepājā var vērtēt divējādi. Ir tādi cilvēki, kuri pasīvi aizvada savu ikdienu, un tādi, kuri gribētu piedalīties, bet neuzdrīkstas vai fiziski nevar aizkļūt līdz aktivitāšu vietām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti