Rīta Panorāma

Tautiešu hobiji Lielbritānijā ārkārtējā stāvokļa laikā

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Vjačeslavu Dombrovski

Zoom intervija ar Ievu Šlēziņu

Latvijā izveido tehnoloģisku risinājumu klepus simulācijai, lai parādītu siekalu izplatību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra speciālisti ir izveidojuši tehnoloģisku risinājumu klepus simulācijai, kas uzskatāmi demonstrē, kā sociālā distancēšanās un aizsargmasku lietošana pasargā no vīrusu infekcijām. Kā šī tehnoloģija darbojas, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” stāstīja centra vadītāja Ieva Šlēziņa.

“Lai demonstrētu klepus pilienu izplatību telpā, izveidojām tehnoloģisku risinājumu klepus simulācijai. Izmantojām fluorescējošu šķīdumu, lai vizuāli uzskatāmi un efektīvi parādītu klepus pilienu izplatību telpā,” skaidroja Šlēziņa.

 “Klepus epizode tiek veikta divos veidos – ar un bez aizsargmaskas,” norādīja centra vadītāja.

Pētnieki secināja, ka bez aizsargmaksas klepus pilieni izplatās līdz diviem metriem. Savukārt, aizsargmasku lietojot, klepus daļiņas koncentrējas tajā un apkārtējie tiek pasargāti. Vienlaikus Šlēziņa uzsvēra, ka maskas ir jālieto pareizi, lai tās sniegtu aizsardzību.

“Diemžēl cilvēki, lietojot masku, sajūt viltus aizsardzību un pieskaras tai ar plaukstām, ieliek masku kabatā un uzliek atkārtoti, kas rada pretēju efektu. Tas, ko varam darīt – šķaudīt elkonī un mācīt to jau agrīni bērniem, lai šī kustība kļūtu ierastāka,” rosināja speciāliste .

Šlēziņa arī norādīja, ka maska pasargā apkārtējos cilvēkus no tiem, kuriem ir elpceļu saslimšanas simptomi. “Tā nepasargā nēsātāju no saslimšanas ar vīrusa infekciju,” viņa atgādināja.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti