Izpostītas dabas aizsargājamās teritorijas informācijas zīmes Sveķupē pie Raiskuma

Gaujas Nacionālajā parkā (GNP) pie Sveķupes dabas aizsargājamā teritorijā izpostītas nesen uzstādītas informācijas zīmes, informēja Dabas aizsardzības pārvalde (DAP). Iedzīvotāji aicināti atsaukties un dalīties informācijā, lai vandāļi nepaliktu nesodīti.

Īpaši aizsargājamās Latvijas dabas teritorijās, tai skaitā, GNP šogad ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu tiek uzlabota dabas tūrisma infrastruktūra, tajā skaitā izvietoti jauni informācijas stendi, lai vietējos iedzīvotājus un parka viesus informētu un izglītotu par dabas bagātībām šajā teritorijā, kā arī dažādiem projektiem un iniciatīvām, kas tiek īstenotas nacionālajā parkā.

Pārgaujas novadā pie Sveķupes pagaidām nenoskaidroti vandāļi izpostījuši uzstādīto informācijas infrastruktūru.

Nodarījums konstatēts Raiskuma pagastā, GNP Lenčupes dabas liegumā, meža masīvā pie Sveķupītes. Bojātas četras informatīvās zīmes un informācijas stends, ko uzstādījusi DAP. Nodarītais kaitējums liecina par apzinātu ļaunprātīgu darbību. Izpostot informācijas zīmes, ir piesārņots mežs un radīti zaudējumi vairāk nekā 400 eiro vērtībā. Par nodarījumu informēta Valsts policija (VP).

Arī iepriekš minētajā meža masīvā novērota apzināta kaitniecība informācijas infrastruktūrai. Agri pavasarī, kad cilvēki mežā uzturas reti, tika nodzēsti marķējumi uz kokiem, šādi traucējot ieplānotos darbus ES finansētu biotopu atjaunošanas projekta ietvaros.

Foto: "Dabas aizsardzības pārvalde"

Ja kādam ir informācija par veiktajiem posta darbiem, lūgums zvanīt uz DAP tālruni 67509545, lai nodarījums nepaliktu nesodīts. DAP ir pateicas visiem, kuri līdz šim ziņojuši par ļaundariem, kas posta publisko infrastruktūru dabas teritorijās. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt