Pēcpusdiena

Uzņēmējus satrauc VARAM izstrādātā depozīta sistēmas regulējuma darbība dzīvē

Pēcpusdiena

Ārlietu ministrs: Covid-19 ierobežošanai svarīgi katram apzinīgi ievērot ierobežojumus

Imanta Ziedoņa muzejs Rīgas centrā jauniešiem rīkos orientēšanās spēli

«Ziedonis. Barons. Tautasdziesma» - bērnu un jauniešu komandas aicinātas piedalīties orientēšanās spēlē Rīgā

Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai Imanta Ziedoņa muzejs uzsācis projektu "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu". Projekta ietvaros kopā ar spēļu veidotājiem "Roadgames" izveidota unikāla tematiskā orientēšanās spēle pilsētvidē "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma", kurā no 13. līdz 17. jūlijam aicināti piedalīties tie bērni un jaunieši, kuri vasaras siltos mēnešus pavada Rīgā, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāve Kristiāna Salnāja.

Orientēšanās spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" ir komandas spēle, kuru var veikt bērni un jaunieši komandās līdz pieciem cilvēkiem.

Spēles dalībniekam divu stundu laikā ir iespēja palūkoties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta — caur vēsturiskām ēkām, personībām, interesantiem faktiem un radošiem uzdevumiem. Spēle veidota nevis kā zināšanu pārbaude, bet veids, kā Rīgā atklāt jaunas zināšanas un bagātināt sevi mūsdienīgā un netradicionālā veidā.

Orientēšanās spēlē iekļauti arī vairāki interaktīvi punkti, kuros iespējams "iestādīt" savu tautasdziesmu vai atrast atbildi uz spēles jautājumu, braucot ar velosipēdu vai klausoties tautasdziesmas par Rīgu. Viens no spēles pieturas punktiem ir "Tautasdziesmu augtuve", kurā dalībnieki var ieiet, atrast savu tautasdziesmu un to "iestādīt". Pilsētvides objektā iespējams ne tikai aplūkot jau "iestādītās" tautasdziesmas, bet arī klausīties tās un uzzināt jaunus faktus par Imantu Ziedoni un Krišjāni Baronu.

Savukārt sadarbībā ar AS "Latvenergo" korporatīvās sociālās atbildības projektu "Fizmix" turpat Sporta2 kvartālā Rīgā izvietots īpašs velosipēds, kur jaunieši, praktiski iesaistoties un līdzdarbojoties, apgūs vienu no enerģijas pārneses principiem, kā arī atklās pareizo atbildi uz vienu no spēles jautājumiem.

 

Ar projektu iepazīstina Renārs Kaupers:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Jūlija otrajā nedēļā spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" bērniem un jauniešiem pieejama, iepriekš aizpildot anketu par savu komandu šeit. 17. jūlijā plkst. 18.00 klātienē Sporta2 kvartālā  Rīgā plānots apbalvot komandas, kuras spēlē ieguvušas visvairāk punktu.

Notikumu ciklā "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu" līdz K. Barona dzimšanas dienai oktobra beigās plānoti vairāki sabiedrību iesaistoši kultūras pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti