Jūgendstils, ķieģeļi, ēku celtniecība – aicina uz radošu un izzinošu bērnu rītu

Runcis Alberts aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt muzeju "Rīgas Jūgendstila centrs", kur varēs apskatīt  vēsturisku ķieģeļu kolekciju un uzzināt, kā jūgendstila laikā būvēja namus, izveidot savu smaidīgo ķieģeli un klausīties jautras dziesmas un dzejoļus, informēja pasākuma organizētāji.

Bērnu rīts notiks 2024. gada 28. aprīlī plkst. 10.30 un 13.00.

Pasākumā varēs apskatīt ap 100 dažādu senatnīgu ķieģeļu, kas tapuši Latvijas cepļos, iepazīt namu mūrēšanas vēsturi, kā arī uzzināt, kādas ēkas celtas jūgendstila laikā.

Varēs uzzināt gan par namu būvniecību, dažādiem jūgendstila ēku siluetiem, gan senatnīgiem un mūsdienu celtniecības materiāliem. Bērni kopā ar lelli Runci Albertu un  pasākumu vadītāju Ivetu Sproģi apskatīs izstādi "Ķieģeļi", veidos dažādu formu smaidīgus ķieģeļus un meklēs īpašus ķieģeļus, kuri iemūrēti Alberta ielas 12 pagrabstāva sienās. Varēs pacilāt mūrnieka darbarīkus, kā arī nofotografēties.   

Uz pasākumu plkst. 10.30 aicināti pirmsskolas vecuma bērni, bet plkst. 13.00 – skolas vecuma bērni. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdz pieteikt dalību iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: [email protected], Facebook lapā @RigaArtNouveau vai zvanot pa tālruņa numuru 67181465.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti