«Rotājamies pavasarī!» – aicina uz Ģimenes dienu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina uz Ģimenes dienu, kurā katram būs iespēja radīt individuālu rotu no dažādiem materiāliem – papīra, tekstila un pat velosipēdu kameras, kā arī "Rotu apmaiņas punktā" apmainīt savu līdzi paņemtu rotu, informēja pasākuma organizatori.

Ģimenes diena "Rotājamies pavasarī!" notiks svētdien, 7. aprīlī, no pulksten 12.00 līdz 16.00. 

Muzeja darbinieki informē, ka pasākuma programma veidota, iedvesmojoties no pašlaik Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) apskatāmās Rotu mākslas biedrības izstādes "Skārien-jūtīgs", piedāvājot apmeklētājiem iepazīt rotu dizaina plašo spektru un līdzdarboties vairākās darbnīcās, veicot dažādus uzdevumus mākslinieku un muzejpedagogu vadībā.

 

Pavasara rotu darbnīca

Darbnīcu vada izstādes līdzkuratore, māksliniece Zane Vilka un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi, Ģimenes dienas dalībnieki darinās oriģinālu pavasara rotu – piespraudi vai aproci –, izmantojot dažādus tekstilmateriālus, pērlītes, lentītes un diegus. Darbam iedvesmos izstādē aplūkojamā mākslinieces kolekcija "Mans dārzs".

Papīra kroņu darbnīca

Kronis ir varas, skaistuma un greznības simbols cauri laikiem un kultūrām. Šajā aktivitātē piedāvāsim no krāsainiem papīriem veidot unikāla dizaina kroni, radot brīnišķīgu karalisko aksesuāru.

Eksperimentālo rotu darbnīca

Darbnīcu vada izstādes līdzkuratore, māksliniece Ginta Grūbe, viņa rosinās radīt pavisam neparastu rotu no velosipēdu kamerām, kombinējot tās ar citiem pārsteidzošiem elementiem (putuplasta līstēm, virvēm utt.), domājot par videi draudzīgu mākslu un sadzīves materiālu lietošanas ciklu.

Uzskicē savu saktu!

Apvienojot personīgās idejas ar pastāvīgajā ekspozīcijā "Klasiskās vērtības" redzamajām saktām, dalībnieki tiks aicināti izkrāsot un papildināt saktu attēlus vai izveidot skici savai īpašajai rotai, iekļaujot gan tradicionālus, gan pavasarīgus motīvus.

Materiālu alfabēts

Izstādes "Skārien-jūtīgs" apmeklējuma laikā mudināsim pievērst uzmanību mākslinieku atšķirīgajam materiālu un tehniku lietojumam. Katrs varēs sastādīt personīgu kartotēku, aizpildot darba lapu.

Rotu apmaiņas punkts

Ejot uz Ģimenes dienu, neaizmirstiet paņemt līdzi lieko vai nevajadzīgo rotu (piemēram, piespraudi, auskarus, kaklarotu u.c.), lai iemainītu to pret kāda cita atnesto, daloties priekā un ļaujot, iespējams, jau noputējušai rotaslietai tikt pie jauna saimnieka.

Interesanti, lietderīgi un izzinoši pavadīt brīvdienu Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā laipni aicināts ikviens, bet jo sevišķi gaidītas ģimenes ar bērniem no 4 gadu vecuma.

Par Ģimenes dienām

Divas reizes gadā – pavasara un ziemas saulgriežos – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs rīko pozitīvu, draudzīgu un aktīvu pasākumu visai ģimenei – "Ģimenes dienas". Katras jaunās sezonas programma piedāvā daudzveidīgas aktivitātes, visbiežāk ietverot aktuālās izstādes tematiku.

Tas ir atvērts pasākums, kurā ikviens var līdzdarboties muzeja sagatavotajās norisēs dienas garumā bez iepriekšējas pieteikšanās. Visos DMDM stāvos vienlaikus notiek dažādas muzeja speciālistu un mākslinieku vadītas darbnīcas lieliem un maziem apmeklētājiem, kas sniedz lielisku pieredzi muzeja ekspozīciju un izstāžu iepazīšanā un piedzīvošanā.

Pasākumu aicinām apmeklēt ar ģimeni un draugiem, lai radošā un brīvā gaisotnē rastu iedvesmu un prieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti