Priekulē durvis ver Rūķu šeptes brīnumuķēķis

Šogad pirmo reizi Priekules Kultūras namā durvis vēris  Rūķu šeptes brīnumuķēķis. Brīnumķēķī dzīvojas vairāki rūķi, kuri aicina pie sevis lielākus un mazākus apmeklētājus. Kopā tiek uzburts sniegavīrs, gatavoti saldumi, eglīšu rotājumi, taču galvenais ir ļaušanās brīnumu pasaulei, kurā atrodams arī īsts Ziemassvētku vecītis. 

Priekulē durvis ver Rūķu šeptes brīnumuķēķis
00:00 / 05:51
Lejuplādēt

Sēžot pie galda, kur godā liktas piparkūkas un gardā svētku tēja, kopā ar rūķiem bērni uzzina, kā gatavo piparkūkas. Rūķi dzīvo savā brīnumķēķī, dara lielus un mazus brīnumus, stāsta viens no brašajiem rūķiem. Brīnumķēķī darbojas divas rūķu māsas, rūķu ome un Ziemassvētku vecītis. Visu darbošanos kūrē biedrība „Brīnumu pastaliņas” un, protams, paši brašie rūķi. 

„Mēs noskaidrojam ļoti svarīgas lietas, piemēram, senas aizmirstas lietas. Bērniem rādām, kas tas viss ir. Uzzinām, kas ir zapte, ķēķis, ķocis, krizdolis, šūplāde un tā tālāk. Noskaidrojam lietas, kas ir aizmirstas, un ceļam tās godā,” stāsta rūķis.  

Rūķu brīnumķēķis ir piepildīts ar visādām brīnumainām lietām, piemēram, arī veciem telefoniem, ar kādiem mūsdienās vairs neviens nezvana.

„Tā ir viena no rūķu ķēķa komiskākajām lietām, jo mums ir seno laiku un rūķu laiku telefons. Mūsdienu bērni to nepazīst, īsto telefona ripu pagriezt māk tikai retais, bet ar šo telefonu ir iespējams sazvanīt vecīti, mums ar viņu ir tiešais savienojums,” joko rūķis. 

Uzreiz jau tā nemaz neesot, ka bērni nonāk lielajā brīnumā, tam visam rūpīgi jāsagatavojas, stāsta viens no rūķiem:

„Mums ir brīnumrūķu  mežs, kurā notiek visa aktīvā darbībā un strādāšana. Tas ir pārbaudījums, jo īstenajā ķēķī nonāk tikai rūķi jaunulīši, tam ir jāsagatavojas. Tā pamazām var nonākt līdz īstajam brīnumam un satikt Ziemvecīti.”

Viena no atraktīvākajām izdarībām ir sniegavīra uzburšana. „Sastāvdaļās ir bērnu smiekli, prieks, baltums, aukstums, žagari… Samaisām visu vienā lielā bļodā,” rāda un stāsta rūķi.  

Priekulē Rūķu šeptes brīnumuķēķis apmeklētājus gaidīs atkal nākamgad, taču lai godam nosvinētu svētkus, Priekules rūķi šajā svētdienā - 22. decembrī, pašā Ziemassvētku gaidīšanas karstumā - dosies uz Rūķu balli Ēdoles pilī, kur sabrauks rūķi no visām Latvijas malām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt