Rīta Panorāma

Saglabā ugunsdzēsības tehniku nākamajām paaudzēm

Rīta Panorāma

Potes arī lauvām

Jaunāko klašu skolēni iespējams pirmdien atsāks mācības. Saruna ar Initu Juhņēviču

Mazākie bērni atsāk mācības klātienē. Vecākus aicina ar bērniem pārrunāt drošības noteikumus

Jaunāko klašu skolēni atsākuši klātienes mācības skolā. Izglītības kvalitātes valsts dienests aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošības noteikumus par masku valkāšanu, roku mazgāšanu, uzvedību skolā, kas nodrošinātu maksimālu drošību. Skolas ir gatavas uzņemt bērnus. Ja vecāki nevēlas, ka bērns skolā uzturas ar sejas masku vai šo vidi pandēmijas laikā uzskata par bērnam nedrošu, var izvēlēties izglītošanu ģimenē.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņēviča uzsver svarīgākos soļus bērna sagatavošanai skolas klātienes mācībām ģimenē un drošību skolā.

Vecākiem jāinformē bērns, kā pareizi lietot masku, jo skolā tā ir jauna norma. Bērnam ir jāpaskaidro, ka maskas nēsā, lai pasargātu sevi, draugus, skolas biedrus, skolotājus. Arī skolotājiem atkārtoti ar bērniem jāpārrunā drošības normas skolā.

Vēlams, lai skolā redzamā vietā ir informatīvs materiāls, kā pareizi lietot maskas.

Bērniem jāmāca, ka rokas jāmazgā pirms maskas uzlikšanas un pēc maskas novilkšanas. Maskai jābūt uz deguna un mutes, jāpieguļ sejai.

Jārēķinās, ka uz skolu var atnāk bērni bez maskas, tad skolotājam jārisina jautājums, skolēns bez maskas nevar atrasties kopā ar citiem bērniem. Ja tā ir noticis, jānoskaidro iemesls, kāpēc bērnam maskas nav. Bērniem, kuriem tās nav, skola maskas piedāvās.

Var gadīties, ka bērnam nav maskas, jo vecāki ir pret masku valkāšanu skolā. Informācija par viedokļu dažādību jau ir saņemta Izglītības kvalitātes valsts dienestā, ir vecāki, kuri nevēlas, lai bērns skolā uzturētos ar masku. Šādos gadījumos pedagogiem jāsazinās ar vecākiem.

Ir iespējams izvēlēties bērnu izglītošanu ģimenēs (tas nav tikai gadījumos, ja bērns nevelk masku). Šādos gadījumos ar skolu ir vienošanās par metodisko atbalstu, skolas iesaistīšanos bērna apmācībā, atbildību par bērna izglītošanu uzņemas ģimene.

Informatīvs video, kāpēc skolās nepieciešamas sejas maskas un kā tās pareizi valkāt:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt