Ģimenes studija

Jauns dzīves posms ģimenē. Saruna ar Ingu un Kristapu Reķiem

Ģimenes studija

Iepazīšanās un krāpniecība internetā saistībā ar romantisku attiecību veidošanu

Tiekames Dabas muzejā sēņu dienā!

Dabas muzeja direktore: Kā var mīlēt to, ko nepazīsti? Vediet bērnus dabā!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar Dabas muzeju daudziem asociējas pirmais muzeja apmeklējums mūžā. Muzejs ir ne tikai aizraujoša izziņas vieta, bet arī nozīmīgs informācijas apkopošanas un glabāšanas centrs. Dabas muzeja speciālisti novērojuši, ka mūsdienu bērnu zināšanas par dabu samazinās, tāpēc to uzlabošanai aicina iet dabā, kā arī zināšanas papildināt muzejā, kur ģimenēm īpaši tiek organizētas Ģimeņu dienas dažādu tēmu plašākai izzināšanai.

Ģimenes diena Latvijas Dabas muzejā ir viens no pasākumiem, ko piedāvā apmeklētājiem. Muzeja pamatauditorija ir ģimenes ar bērniem un skolēni, iespējams, šis ir pirmais apmeklētais muzejs bērna dzīvē, tāpēc jācenšas, lai bērni saprastu, ka muzejā ir interesanti un var daudz jauna uzzināt, par muzeja darbu stāsta Latvijas Nacionālā dabas muzeja direktore Skaidrīte Ruskule.

Laba, moderna dabas muzeja loma ir nepārvērtējama bērna audzināšanā. Dabas muzejā ir pozitīvi, ka tēmas pasniegšana ir interaktīva, protams, muzejam ir liela loma zinātniskā materiāla uzkrāšanā, uzsver Latvijas Dabas fonda padomes loceklis, ornitologs Jānis Ķuze.

“Dabas muzeja loma ir parādīt lietas, kuras dabā var saskatīt tikai speciālisti un īpaši meklējot”,

pauž Jānis Ķuze, uzsverot, ka tas ir svarīgi, ja strādā ar bērnu auditoriju.

Muzeja direktore uzsver, ka mūsdienu bērnam ir nepieciešama interaktivitāte, tāpēc renovēta vai no jauna izveidota ekspozīcija. Īpaši ir domāts par mazākiem bērniem, kuri var nākt uz muzeju kopā ar vecākiem un muzejpedagoga vadībā apskatīt un izzināt eksponātus, jo muzejam ir ļoti bagāts krājums.

Šis laiks dod dažādas tehniskas iespējas dabas pētniecībā, bet arī novērš uzmanību ar lielo aktivitāšu piedāvājumu internetā.

Ir bērni, kuri par dabu neinteresējas, jo viņus vecāki nav veduši dabā.

“Kā var mīlēt to, ko nepazīsti?” secina muzeja vadītāja.

Dabas muzejs ir laba izziņas vieta pilsētas bērniem, bet ir prieks, ka muzeja apmeklētāju vidū ir lauku bērni, kuri ikdienā ir tuvāki dabai, pauž ornitologs Jānis Ķuze.

Muzejpedagoģe Eleonora Zuimača spriež, ka digitālā pasaule bērniem iedevusi vairāk  zināšanu, bet mazinājusi izpratni un saikni ar realitāti. Zināšanu līmenis par dabu reālajā vidē bērniem ir krities.

Vislabāk mūsdienu bērns par dabu var mācīties, dodoties dabā, bet pirmo interesi var iegūt muzejā. Ir arī novērojams, ka bērnam kādā periodā zūd interese par dabu, mazāku bērnu interese par dabu ir lielāka. Vecākiem būtu bērni jāiedrošina vairāk pētīt dabu, uzturēt bērnu interesi par dabu, aicina Pasaules Dabas fonda izglītības projektu vadītāja, izglītības pulciņu un radošo darbnīcu vadītāja bērniem Elīna Pēkšēna.

Domnīcas “Creative Museum” vadītāja muzejpedagoģe Ineta Zelča-Sīmansone novērojusi, ka  apmeklētājs mūsdienās ir prasīgāks, mēģina aptvert informatīvās telpas dažādas disciplīnas. Arī muzejam būtu jāpievērš uzmanība tam, lai ieinteresētu bērnu nākamajā izziņas pakāpē, tas muzejam ir izaicinājums.

Muzeja ekspozīcija uzrunā un audzina apmeklētāju, piemēram, par to, ka pret dabu jābūt saudzīgam.

Vienmēr grūts jautājums ir muzeja apmeklējumā sabalansēt izklaidējošo un izglītojošo aspektu, vieglāk šajā jomā strādāt ar ģimenēm, jo grupa ir mazāka, bet pietāti pret muzeju grūtāk ir saglabāt, ja grupa ir lielāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti