Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Bailēm nepatīk, ka par tām runā, jeb kā izaudzināt drošu bērnu

Ģimenes studija

Mainīgās un noturīgās tradīcijas. Par Jāņu svinēšanu stāsta Liene un Jānis Vimbas

Epidemioloģiskās drošības pasākumi ceļojot un apmeklējot pasākumus kopā ar bērniem

Covid-19 drošības pasākumi, ceļojot un apmeklējot pasākumus kopā ar bērniem

Līdz ar saslimšanas ar Covid-19 vīrusu mazināšanos valstī tiek atviegloti drošības noteikumi, tas attiecas arī uz ceļošanu, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu apmeklēšanu, kultūras pasākumu apmeklēšanu ģimenēm ar bērniem. Izvēloties pasākumu vai ceļojuma galamērķi, ir jāiepazīstas ar spēkā esošajiem noteikumiem konkrētajā gadījumā, tie atšķiras un var mainīties atkarībā no vīrusa izplatības. Vakcinētas, pārslimojušas vai testu veikušas personas to var apstiprināt ar covid19sertifikats.lv  vietnē pieejamu sertifikātu.

"Ģimenes studija" podkāstā:

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Pasākumu apmeklēšana

Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone pauž, ka valstī šobrīd spēkā divu veidu publiskie pasākumi.

Drošais kultūras pasākumu norises veids ir pārslimojušām un vakcinētām personām, uzrādot sertifikātu. Var piedalīties tie bērni, kuri pārslimojuši Covid-19 infekciju vai vakcinēti. Šobrīd jau pieejami piedāvājumi 146 drošiem kultūras pasākumiem.

Daļēji drošais pasākums paredzēts pārslimojušām personām vai personām, kurām veikts tests 48 stundu laikā vai sešas stundas pirms pasākuma, ja pasākuma rīkotājs nodrošina testa veikšanu. Pasākumos var piedalīties mazāki bērni, jo bērniem līdz 12 gadiem tests nav jāveic. Šādos pasākumos var piedalīties ne vairāk kā 300 personas iekštelpās, 500 personas ārtelpās.

Pasākuma norises veidu izvēlas pasākumu rīkotājs, ņemot vērā savas iespējas.

Muzeji, bibliotēkas, citas izstādes vietas atvērtas ikvienam neatkarīgi no vakcinācijas un slimības pārlsimošanas.

Ekonomikas ministrijas eksperte Dace Butāne informē, ka ģimenes ar bērniem Latvijā šobrīd var droši baudīt dabu, – šķēršļu takas un ārtelpu parkus, tur nav nepieciešami vakcinēšanas sertifikāti un arī maskas nav jānēsā. Katram parkam ir izveidots drošības protokols, pieejami dezinfekcijas lidzekļi.

Sabiedriskā ēdināšana iekštelpās iespējama ar noteikumiem, ka var tikt apkalpoti vakcinēti, pārslimojuši, testēti klienti no 18 gadu vecuma, bērni līdz 12 gadiem iet kopā ar vecākiem, bērni no 12–18 gadiem, uzrādot testu, testu apmaksā valsts.

Aicina izzināt prasības, kādas ir aktuālas vietās, uz kurieni ģimene dodas.

Šobrīd apmeklēšanai nav atvērti iekštelpu atrakciju parki, to atvēršana tiks vērtēta institūcijās.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja norāda, saslimstības rādītāji valstī mazinās, bet jāatceras, ka vīruss nav pazudis. Tas redzams pēc jaunākajiem saslimšanas celmiem, kas palielinās un rada bažas.

Jāturpina ievērot distancēšanās un roku mazgāšana – sadzīviski pielietojamas pamatlietas, izvairoties no inficēšanās.

Vecāku atbildība ir izvērtēt izklaides drošību, vidi un atbilstību bērna vecumam.

Ceļošana kopā ar bērniem

Nacionālā veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga pauž, ka sertifikāts ir oficiāls apliecinājums tam, ka persona vakcinējusies, pārslimojusi Covid-19 infekciju vai veikusi testu. Digitālo sertifikātu izveido uz e-sistēmā ievadītās informācijas pamata. Latvija pievienojusies Eiropas vienotai sertifikātu sistēmai, tie ir skenējami un atpazīstami Eiropā.

Pirms došanās uz kādu valsti, jāsazinās ar šīs valsts institūcijām, lai pārliecinātos, kādi ir spēkā esošie nosacījumi konkrētajā laikā un vietā; tas, ka cilvēkam ir sertifikāts, nenozīmē, ka drīkst ceļot no valsts uz valsti, katrai valstij var būt savi noteikumi.

Informāciju par ieceļošanu dažādās valstīs var lasīt Ārlietu ministrijas mājaslapā, Eiropas Savienības mājaslapā, uzzināt valstu vēstniecībās, to var sniegt arī tūroperatori.

Ieceļošanas atvieglojumi Eiropas Savienībā nav ierobežoti pēc ceļojuma būtiskuma vai nebūtiskuma. Atvieglojumi vērsti uz vakcinētām un slimību pārslimojošām personām.

Jauns ir regulējums par īpaši augsta riska valstīm ar augstu slimības uzliesmojumu gadījumu skaitu, tad noteikumi var mainīties un valsts var tikt izolēta.

Ceļojumi ir sarežģītāki nevakcinētām personām. Atgriežoties no ārvalstīm Latvijā, bērniem līdz 12 gadu vecumam nav jāveic testi un uz viņiem attiecas tie paši ierobežojumi, kas uz viņu vecākiem atkarībā no tā, vai vecāki vakcinēti vai ne. Publisku pasākumu apmeklēšanai bērniem, kuri ieceļojuši Latvijā no ārzemēm, ir ierobežojumi, pauž Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt