Kusto pārspēj vectēvu un paveic 31 dienu zemūdens misiju

Fabians Kusto 1.jūlijā pabeidza 31 dienu ilgo misiju, dzīvojot zem ūdens Maiami piekrastē, ziņo mission-31.com.

1964.gadā Žaks Īvs Kusto pārsteidza pasauli, Sarkanajā jūrā zem ūdens 30,38 metru dziļumā uzturoties 30 dienas. Viņa mazdēls Fabians Kusto pusgadsimtu vēlāk ASV Maiami zem ūdens izpildīja 31 dienu ilgu misiju, uzturoties 19,53 metru dziļumā atrodošajā pētnieciskajā laboratorijā " Aquarius".

46 gadus vecais akvanauts kopā ar Floridas Starptautiskās universitātes (FSU) zinātniekiem un pētniekiem, kuri laboratorijā strādāja uz maiņām, pētīja, okeāna piesārņojumu, klimata pārmaiņas un to ietekmi uz savvaļas dzīvniekiem. Projekta gaitā tika veikti arī zinātniski eksperimenti ar koraļļu rifiem.

VIdeo redzama laboratorija "Aquarius" 31 dienu misijā, parasti šāds darbs zem ūdens tiek veikts vidēji 10 dienu ilgās misijās.

Zemūdens laboratorija "Aquarius" tika izvietota 1993.gadā un tajā ir aizvadītas vairāk nekā 120 misijas. Veiktie pētījumi izmantoti vairāk nekā 600 zinātniskos rakstos. FSU piederošajā laboratorijā, kas no ārpuses atgādina zemūdeni, ir sešas divstāvu gultas, karstais ūdens, neliela virtuve, gaisa kondicionieris. Tajā ir pat bezvadu internets, lai sniegtu iespēju interesentiem vērot notiekošo tiešsaistes kamerās.

Nav noslēpums, ka zem ūdens izturēt var ierobežotu laiku - kāds minūti, cits divas. Ar akvalangu varbūt stundu. Dziļumā niršana kļūst vēl sarežģītāka. Pēc šīs Fabiana Kusto misijas tiks veidota dokumentāla filma par to, kā dziļūdens niršana ietekmē cilvēka organismu. Kusto ir kaislīgs vides aizstāvis, tāpēc filmā būs atvēlēta vieta arī klimata ietekmei uz krāšņajiem koraļu rifiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti