#DigitālāsBrokastis

Klingonu valoda Duolingo un roboti apgūst dažādas prasmes

#DigitālāsBrokastis

#DeleteFacebook kustība, plates atkal modē, Tavi dati internetā

PUBG un Fortnite iekaro pasauli, Facebook skandāls, tehnoloģiju jaunumi

Digitālie jaunumi: kā pelnīt ar videospēļu spēlēšanu un kā izdzēsties no «Facebook»

Latvijas Radio 6 / Latvijas Universitātes radio "Naba" raidījums “Digitālās brokastis” piedāvā ieskatu pasaules digitālajās aktualitātēs, aplūkojot jaunumus videospēļu pasaulē, videospēļu konsoles atgriešanos, “Cambridge Analytica” skandālu un to, kā iespējams pelnīt, spēlējot videospēles.
  • Populārās spēles - ienesīgs bizness

Viena no pasaulē populārākajām videospēlēm ir PUBG jeb "PlayerUnknown's Battlegrounds". Tā ir īpaša ar to, ka virs spēlētājiem ir kupols, kurš visu laiku sašaurinās, līdz kādā brīdī neatliek nekas cits, kā ieskatīties savam pretiniekam acīs. Otra populārākā ir "Fortnite". Tā atšķirībā no reālistiskās PUBG vairāk līdzinās animācijas filmai, iekļaujot fantāzijas elementus. Šī spēle ir iekarojusi pasaules uzmanību.

Gan PUBG, gan ''Fortnite'' ir šaušanas spēles. Latvijā PUBG ir pieejama mobilajā versijā. Interesanti, ka "Fortnite", februārī nopelnot 126 miljonus ASV dolāru, ienesīguma ziņā pārspējusi PUBG. Šī spēle pelna arī ar to, ka spēlētāji pērk papildu aprīkojumu, piemēram, ieročus, lai būtu pārāki par citiem spēlētājiem.

  • Kā kļūt par labu videospēļu spēlētāju?

Lielākā daļa ir vāji spēlētāji, bet ir pāris veiksminieki, kuriem izdevies “izsisties”. Un izsisties var divos veidos. Vieni ir tie, kuri kļūst par augsta līmeņa spēlētājiem, piedalās pasaules kausos un ar to pelna naudu, bet otri ir vienkārši jautri cilvēki, kuriem ir kamera un "Twitch Steram" (interneta video platforma, kurā iespējams skatīties, kā citi spēlē spēles) un kuri savu spēlēšanas procesu straumē.

Veiksmes stāsts ir spēlētājs Tailors Blevins (Tyler Blevins) ar segvārdu "Ninja", kurš straumē "Twitch Steram", "Youtube" un "Instagram". Viņš mēneša laikā ar šo nodarbi nopelnījis vairāk nekā 500 000 ASV dolāru. Jāņem vērā, ka populārie strīmotāji taisa šovu, viņi zina, ka bez tā viņu spēlēšanu neviens neskatīsies.

  • ASV flotē izmanto "Xbox" kontrolieri

Interesanti jaunumi ir ASV flotē – tur periskopa pacelšanai, kam tradicionāli tika izmantots džoistiks, tagad sāk lietot "Xbox" kontrolieri, kas maksā aptuveni 50 ASV dolārus.

  • Peļņas iespēja nostaļģijā

Uzņēmums "Atari" peļņas iespēju saskatījis cilvēku nostalģijā, tādēļ nāk klajā ar “Atari 20600” video spēļu sistēmu jeb konsoli. Tā maksās ap 250 – 300 ASV dolārus un būs klasiska izskata – melna, ar sarkaniem spīdumiņiem.

  • Kā izdzēsties no "Facebook"

Pēdējā laikā skaļi izskanējis skandāls, kas saistīts ar 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanām. Londonā bāzētā firma “Cambridge Analytica” bija iegādājusies 50 miljonus "Facebook" lietotāju datus, neskatoties uz to, ka šie cilvēki savos profilos bija norādījuši, ka tie ir viņu privātie dati. Pēdējā nedēļā aktīvi tik izmantota mirkļbirka #deleteFacebook. Vairāku lielu kompāniju vadītāji paziņojuši, ka dzēsīs uzņēmumu profilus šajā sociālajā tīklā, jo šis skandāls ir grāvis uzticību "Facebook".

Tiem, kas tiešām izlēmuši izdzēsties no "Facebook" var ieteikt "Google" meklētājā ierakstīt frāzi “delete Facebook account” – tur varēs atrast saiti, lai veiktu šo darbību, jo "Facebook" profila uzstādījumos tās nav. Droši vien daudziem tur ir gadu gaitā ir sakrājušās mīļas privātās fotogrāfijas, un "Facebook" piedāvā iespēju tās arhivēt. Profila dzēšanai var pieteikties pēc tam, kad foto un video ir saarhivēti. "Facebook" dod nedēļu laika pārdomām, ja tās laikā lietotājs ieiet savā profilā, tad dzēšanas process tiek apturēts. Lai pavisam izdzēstu profilu, paiet gandrīz trīs mēneši.

  • Jauns digitālo attēlu formāts

Līdztekus esošajiem foto formātiem ir radīts jauns – HEIF, kurš saspiež attēlu izmēru, izmantojot jaunu algoritmu. Attēli joprojām izskatās kvalitatīvi, bet ir ievērojami mazāka izmēra. Šo jauno formātu ievieš "Apple" un "Google".

  • Turpina pilnveidot pašbraucošos auto

Pirmo reizi pasaules vēsturē pašbraucošā mašīna notriekusi cilvēku. Reaģējot uz notikušo, "Uber", kas šos auto testē taksometru pakalpojumu sniegšanai, ir apturējis to izmantošanu. Labā ziņa ir tāda, ka darbs pie pašbraucošo auto komunikācijas turpinās un šobrīd patentēšanas procesā ir skaņas un gaismas signāli, kurus paredzēts izmantot komunikācijā ar pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

  • Pasaulē mazākais procesors

IBM radījis pasaulē mazāko datoru jeb procesoru. Tā izmēri ir 5x5 milimetri, un tas uzliekams uz rādītājpirksta. Šis notikums paver jaunas digitālās attīstības iespējas, piemēram, datoru varēs ievietot arī brillēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti