ASV sāk izmeklēt datu noplūšanu no «Facebook»

ASV Federālā tirdzniecības komisija sākusi izmeklēšanu pret inerneta portālu “Facebook” saistībā ar privāto datu aizsardzības skandālu. Komisija vērtēs, vai portāls nav pārkāpis personas datu aizsardzības likumu

“Facebook” vadītājs Marks Cukerbergs arī aicināts liecināt ASV Senāta Tieslietu komitejā, taču viņš savā vietā sūtīšot citu augsta ranga darbinieku.

Savukārt Eiropas Komisija devusi uzņēmumam divas nedēļas laika, lai sniegtu paskaidrojumus par notikušo. “Facebook”, iespējams, pārkāpis pirms diviem gadiem starp ASV un Eiropas Savienību noslēgto vienošanos par datu aizsardzību.

Tehnoloģiju gigants “Facebook” nonāca kritikas krustugunīs, kad atklājās, ka Lielbritānijas datu analīzes firma “Cambridge Analytica” varētu būt bez atļaujas piekļuvusi 50 miljoniem “Facebook” lietotāju profilu.

KONTEKSTS:

Sociālā tīkla "Facebook" vadība pagājušonedēļ apturēja Lielbritānijā bāzētā uzņēmuma "Cambridge Analytica" kontu pēc ziņām, ka tas varētu būt izmantojis miljoniem ASV vēlētāju "Facebook" profilu informāciju bez viņu atļaujas, lai prognozētu un manipulētu ar sabiedrības domu.

"Cambridge Analytica", kas ir Lielbritānijas uzvedības mārketinga firmas SCL filiāle ASV, guva ievērību kā firma, kuru "Brexit" kampaņas organizācija "Leave.EU" nolīga datu vākšanai.

Iepriekš “Bloomberg” ziņoja, ka “Cambridge Analytica” filiāle “SCL Group” vadījusi dezinformācijas operāciju arī Latvijā. Tās mērķis bija radīt etnisko spriedzi starp latviešiem un Latvijas krieviem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti