Latvieši – pasaulē lielākie mobilo datu patērētāji

Privātais mobilo datu ekosistēmas un telekomunikāciju operatoru rezultativitātes analītikas serviss "tefficent" aizvadītajā nedēļā publicēja pētījumu, kurā kā viens no galvenajiem lielumiem analizēts mobilo datu kopapjoma patēriņš uz vienu tīkla reālo patērētāju. Lai arī šis "tefficent" pētījums bija nepilnīgs, attiecībā uz Latvijas mobilo operatoru devumu LSM.lv izdevās iegūt informāciju, kas apstiprina – tieši Latvijas mobilo tehnoloģiju operatori ir drošā TOP10 pasaulē un TOP5 līderos Eiropā, rēķinot datu apjomu, kuru patērē telekomunikāciju klienti.

Kā redzam – galveno datu apjoma līderu vidū ir Eiropas Ziemeļu telekomunikāciju operatori un uzņēmums, kas darbojas Tuvējos Austrumos. Viens no galvenajiem faktoriem, kas ļāvis sasniegt lielu datu apjomu mobilo operatoru klientiem, ir plašā 5G pieejamība reģionos. Piemēram, Kuveitas un Saūda Arābijas teritorijās operators spējis infrastruktūru būvēt, ieguldot pašos jaunākajos tehnoloģiju risinājumos, un veidot to tieši 5G telekomunikāciju standartam atbilstošu.

Eiropas TOP5 plecu pie pleca atrodas Latvijas un Somijas telekomunikāciju operatori. Latvija šādā rezultātu topā neatrodas pirmo reizi – bija jau 2019. gadā. Jāpiebilst, ka arī tolaik "tefficent" pilnvērtīgai ainai nebija iekļāvis savā pētījumā visus Latvijas operatorus.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) kopīgi ar Baltijas un Ziemeļvalstu regulatoriem veidotajā elektronisko sakaru nozares datu salīdzinājumā par 2022. gadu starp astoņām valstīm Latvija saglabā 2. vietu ar augstāko mobilā interneta patēriņu. Pērn viens Latvijas iedzīvotājs mēnesī patērējis ap 49 GB (2021. gadā – 42 GB), Somijā – 63 GB (2021. gadā – 56 GB). Lai arī mobilo datu patēriņš, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, audzis visās valstīs, Latvija jau trešo gadu pēc kārtas uzrāda otro lielāko mobilo datu patēriņu reģionā, un internetu mobilajās ierīcēs vairāk lieto tikai Somijā, apstiprina arī šajā nedēļā publiskotā informācija.

Lieli apjomi, cienījami ātrumi

Spēja ātri piegādāt datus caur mobilajām ierīcēm vienlaikus nozīmē arī labu mobilo tehnoloģiju pamatu – tīkla infrastruktūru. Neatkarīgais pētnieks, datu analītikas uzņēmums "ookla" norāda, ka kopējais Latvijas mobila interneta lejuplādes ātrums ir #37 pasaulē (kamēr optisko tīklu ātrumā Latvija ir 63. vietā pēc šī resursa datiem).

SPRK kopš 2021. gada vairs neveic aktīvu uzskaiti un mērījumus par mobilā interneta pakalpojuma pieejamību un tā ātrumu visā Latvijas teritorijā, tādēļ "ookla" pašlaik ir vienīgais resurss, kura metodiku vērtēt telekomunikāciju operatoru klientiem, lai salīdzinātu saņemto kvalitāti ar "vidējo" rādītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti